Wpis z mikrobloga

Szukam kamerki z detekcją ruchu do której można włożyć kartę SIM i będzie wysylała powiadomienia na telefon w sytuacji kiedy coś będzie sie działo. Mam xiaomi 1080p ale ona jest tylko na Wi-Fi. Teoretycznie moglbym w okolicy pozostawić telefon i udostepnić sieć z niego... wolalbym ograniczyć ilość urządzeń ze względu na... rozmiar takiego zestawu jak i sposobu zasilania.
Znajomy ma staw i ktoś mu kradnie ryby nocą. Chciałby na drodze dojazdowej ustawić taką fotopułapke...
Znalazłem sporo na alledrogo... ale ich opisy i ceny.. są z kosmosu.

#niewiemjaktootagowac #xiaomi #lowiectwo #myslistwo #bezpieczenstwo #aliexpress
  • 8
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: chodziło mi o to, ze z wyglądu kamerki są identyczne, opisy czasem identyczne a czasem znacząco różne i ceny czasem takie same a czasem... znacząco różne. Ceny... od kilkuset PLN do ponad tysiaka. Gdyby była pewność, że ten towar za tysiaka jest tego wart... pewnie byłby zakupiony, ale jeśli widzi się na innej aukcji baaardzo podobną kamerkę z baaardzo podobnym opisem ale o połowę tańsza to zachodzi podejrzenie, ze te
  • Odpowiedz
  • 0
@widmo82 A nie podpasi Ci zestaw typu tablet, komórka plus diody podczerwieni i nagrywanie poklatkowe z jakiejś aplikacji timelapse? Musisz mieć powiadomienie?
  • Odpowiedz
@widmo82: mam fotoplapke za ok 600 z allegro i jest to gowno pod wzgledem zwłaszcza gsm. Brak 3G/tle ułomna konfiguracja, szybkie rozładowywanie się, losowa utrata konfiguracji z karty itp. Mam też Xiaomi i bez wątpienia ze starym telefonem będzie pewniejszym zestawem.
  • Odpowiedz
@widmo82: Przez pewien czas miałem HC300M z aliexpress (kosztowało wtedy ok. 345 zł). Powinienem jeszcze mieć jakieś próbki nagrań i zdjęcia, więc jeśli masz jakieś pytania dot. tego typu urządzenia, pisz.
  • Odpowiedz
@widmo82: Urządzenie działa w zakresach 2G/GSM/GPRS. Gdyby działało w 3G/4G z pewnością zatrzymałbym je sobie. Szukałem czegoś z modułem 4G, ale ceny albo są nieporównywalnie wyższe niż koszt fotopułapki albo porównywalne z kosztem kupna kamery WiFi i postawienia obok niej trasownika 4G rozsiewającego WiFi i łączącego się z kamerą.
Próbki z nocy i dnia: http://uploadfile.pl/pokaz/1038190---bvdl.html
Menu kamery: http://uploadfile.pl/pokaz/1038195---isuz.html
Odnośnie zasięgu - miałem możliwość sprawdzenia jedynie w mieście, gdzie znajomi, którym ją
  • Odpowiedz