Wpis z mikrobloga

Jestem laikiem na giełdzie, posiadam akcje JSW kupione po 64zł obecnie cena wynosi 75zł, dzisiaj zarząd GPW podał info że JSW zastąpi Eneę w indeksie WIG 20. Problem jest taki, że nie mam pojęcia kiedy sprzedać akcje, myślę nad tym że jeśli jutro wystrzeli to sprzedam ale nie wiem czy to dobra decyzja. Co mówi na ten temat literatura, kiedy powinno się sprzedawać akcję?

#gielda #gpw
  • 9
  • Odpowiedz
@Golan123: Literatura mówi, kupuj tanio, sprzedaj drogo. Ile masz tych akcji, bo może tak być że kolejne zlecenia zjedzą ci wypracowany zysk.
Na mój prosty rozum, rząd mocno naciska na inwestycje w przemysł energetyczny (węgiel) więc nie powinni być specjalnie stratni.
  • Odpowiedz
@Golan123: Pamiętaj o tym, że jeśli jest to dla Ciebie jakaś znacząca pozycja w portfelu (bo nie podałeś ile % Twojego całego portfela giełdowego ona zajmuje), to dla spokoju ducha możesz sprzedać np połowę akcji, aby odpowiedni zysk już mieć w garści a resztę sobie zostawić z jakimś konkretnym założeniem (którego na pewno będziesz się trzymał, najlepiej by było postawić SL), że sprzedasz pozostałą cześć, jeśli cena akcji spadnie poniżej jakiejś
  • Odpowiedz
@Golan123:

1) chcesz się uczyć giełdy/ekonomi/finansów/wyceny spółek?
2) chcesz żeby rosło w nieskończoność?
3) nie wiedzialeś co zrobić z kaską to kupiłeś jsw?
4) w ssumie to nie wiesz co chcesz robić?
5) interesuja cie szybkie zarobki i masz #!$%@? na reszte i nie ma czasu na naukę

jak coś to będę ci w stanie pomóc, zależy co wybierzesz ;)
  • Odpowiedz