Wpis z mikrobloga

#pytanie #remontujzwykopem

Będę remontować swój pokój - ale najpierw chciałabym zrobić jakąś wizualizaje koncepcji (Chodzi mi głównie o to jakie meble kupić/jak ustawić meble względem siebie)

Znacie jakieś sensowne narzędzia gdzie można zrobić takie wizualizacje i zobaczyć jak wyszło? Chodzi mi o możliwość podania dokładnych wymiarów pokoju oraz mebli. Znalazłam parę narzędzi które pozwala wybrać z gotowej puli mebli i je ustawić w pokoju. Ale to troche za mało dla mnie. Myślałam czy by nie wykorzystać #blender albo jakiegoś innego narzędzia do grafiki 3D - nie wiem czy nie przerost formy nad treścią zwłaszcza że musiałabym się najpierw nauczyć obsługi programu.
  • 7
@Rachel_: będąc szczerym to średnio masz opcje, albo ja ich nie znam. Jasne może być blender, możesz tworzyć w jednostkach realnych. Ale sad weźmiesz modele mebli? Musiałbyś zrobić, chyba że na blendswapie czy innym znajdziesz odpowiednie.
AutoCAD ci na nic bo on ogólnie nie lubi 3D a jest programem inżynieryjnym nie dla laika. Chyba ze chcesz sam plan 2D to spoko
@Rachel_ Blender ok ale jeśli zamierzasz go wykorzystywać w przyszłości, bo jak nie to zeczywiscie przerost formy.
Sam właśnie sobie robiłem próbne rendery jak nowe meble będą wyglądać w moim pokoju.
@RoBee: @NzeroZeroB: Dzięki. : )

@NzeroZeroB: Co masz na myśli mówiąc wykorzystać w przyszłości. No nie bede na podstawie tego robić żadnych animacji ani nic. Po prostu chce wiedziec jakby wygladał mój pokój w różnych konfiguracjach. : )

Więc chyba ScetchUp najlepszy.