Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam pytanie.
Posiadam czytnik książek Kindle 3 (keyboard) i podczas ostatniej wielkiej aktualizacji nie połączyłem się z Internetem.

Zakładam, że przez to, że olałem temat, nie mogę połączyć się z Amazonem, ale czy:

1) mogę kupić na ich stronie ebook, ściągnąć na dysk, a później wgrać na Kindla?

2) wszystkie ebooki dostępne na Amazonie są kompatybilne z moim czytnikiem, czy tylko wybrane?

Dzięki z góry za pomoc
#czytniki #ebook #ksiazki #kindle
  • 8
@satori_7: aktualizacje mozesz recznie wgrac. Aczkolwiek to jest leciwy sprzet troche sie naszukasz. Nie powinno to miec wplywu na konto na amazonie.

2.nie ma znaczenia, otwiera mobi wiec jest git. Nie ma roznych wersji na rozne czyniki.
@satori_7: Powinno zadziałać tak, że kupioną książkę pobierasz na dysk (Download and transfer via USB). Jeśli masz zarejestrowany czytnik, to go wybierasz jako docelowe urządzenie, a książka powinna być w formacie tegoż czytnika (czyli nie tym najnowszym). Jeśli Amazon nie udostępni Ci w odpowiednim formacie zgodnym z zarejestrowanym czytnikiem - reklamuj.
Odpowiadam, bo już sobie poradziłem.

Soft ściągamy z oficjalnej strony Amazon. Instalacja jest dobrze opisana, szybka i bezproblemowa.

Po zaktualizowaniu połączyłem się z kontem Amazon i kupiłem książkę wydaną stosunkowo niedawno.

Wyświetla się tak, jak trzeba, mimo, że mam 3 generację urządzenia.