Wpis z mikrobloga

Jak wygląda teraz długoletnia awaryjność Mercedesów?
Szukam samochodu klasy premium, z niebanalnym wyglądem, nie BMW (bo mi się nie podoba) i nie VAG (wiadomo). I powiedzmy że nie horrendalnie drogiego. Do codziennego dojazdu po bułki i dłuższe trasy parę razy do roku. Więc 100kkm zrobi w więcej niż 10 lat (czyli gdzieś takie minimum eksploatacji). Będzie garażowany więc będzie mu sucho.
Spodobał mi się E Coupe 3l 4Matic ale pamiętam że 10 lat temu Mercedesy były znane ze swojego upadku niezawodności, ale coś ostatnio obiło mi się że się poprawiło. Ktoś coś?
#mercedes #kupnoauta #eclass
g.....d - Jak wygląda teraz długoletnia awaryjność Mercedesów? 
Szukam samochodu kla...

źródło: comment_3dS4HpHF6YlkvJCu17wTXie34nRmvepB.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@gwynebleid: garazowanie w suchym wykancza blache i nie tylko.
Generalnie mechanicznie merce sa ok. Ja najbardziej cenie w gwiazdach fantastyczne polaczenie swietnego prowadzenia z komfortem - jazda nie meczy.
  • Odpowiedz
@lukasz_r128: jakoś tak nie mogę się do niego przekonać. Dla młodego ta plastikowość lexa pasuje, ale szukam coś w stylistyce Merc, Jaguar, Bentley, Audi (którego nie kupię). Azjaci mają teraz ładne samochody, ale to nie o to chodzi w tym wypadku.
  • Odpowiedz
Ogólnie ok. W 3l benzynie trzeba uważać na ścierające sie zębatki wałka, a w dieslu na cienką skrzynię 7g, niezbyt chętną do przenoszenia takiego momentu zbyt długo. No i oczywiście na pneumatyczne zawieszenie. Jesli kupujesz nowy to ok, ale jak używkę koniecznie sprawdź stan, bo serwis pneumatyki swoje kosztuje. Poza tym większych grzechów nie ma. No może poza tym, ze to typowy dziadkowoz :P
  • Odpowiedz
@gwynebleid: Ogólnie to merc mercedesowi nie równy. Sam tu kiedyś debatowalem z jednym mirkiem na ten temat. Ja mam CLA z 2010 roku i do tej pory służy mi bez żadnych wiekszych awarii, raczej standart to co w każdych samochodach, czasem jakiś czujniczek czasem jakaś pierdoła. Fakt, ze nie robie nim imponujących przebiegów. Z kolei rozglądałem sie za E klasą, to jeden mirek powiedzial, że auto ma tyle bezsensownycj i
  • Odpowiedz