Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu wysłałem paczkę za pomocą firmy pośredniczącej zlapkuriera.pl Przed chwilą otrzymałem maila o treści Informujemy, że przesyłka nr 317997 została poddana sprawdzeniu przez firmę kurierską pod względem zgodności z listem przewozowym:

Weryfikacja zamówienia nr 317997 przesyłka ważyła 12,4 kg z wagi rzeczywistej, dopłata: 19 zł (przesyłka do 20 kg) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) – 18 zł (kwota, która została zapłacona za przesyłkę)

Łączna kwota do zapłaty: 21 zł

Olać? Skontaktuję się z DPD czy faktycznie weryfikowali tę przesyłkę.

#prawokonsumenckie #kurier
  • 4
  • Odpowiedz
@NiezajebywalnyNiesporczak: Nie olewać tego, musisz dopłacić to bo przy zamawianiu kuriera podałeś za małą wagę a DPD to sprawdziło i zlapkuriera musiało za ciebie dopłacić żeby paczka była doręczona na czas. Jak nie zapłacisz to mogą sprzedać dług do windykacji i komornik siądzie Ci na koncie za 21 zł. Gdybyś podał od razu większa, nawet zawyżona wagę to byś nie dopłacał.
  • Odpowiedz
@NiezajebywalnyNiesporczak miałem sporo dopłat UPS via kurjerzy.pl Ja dopłaciłem bo to było kopanie się z koniem, oni niby mieli zdjęcia z pomiarami których nie chcieli przesyłac,. ew dopiero na sprawie sądowej. Finalnie zrezygnowałem z ups na rzecz dhl, tu nie dostałem żadnych dopłat narazie, mimo ze wagę i wymiary podaję na oko
  • Odpowiedz