Wpis z mikrobloga

Project Momentum: Testy 1RM

Squat
170kg | 180kg | 185kg FAIL (poprzedni PR 185kg)

Bench Press
125kg| 135kg | 140kg FAIL (poprzedni PR 135kg)

Deadlift
190kg | 205kg | 215kg FAIL (poprzedni PR 225kg)

Wczoraj rano waga 99,1 także taką zakładam - od początku stycznia 4-5kg w dół.
Temu też jestem całkiem zadowolony z przysiadu (to 185 to bardziej bariera psychiczna).
W ławce niestety znowu nie dałem rady moim mitycznym 140kg. Przy pierwszym podejściu za krótka pauza zdecydowanie, przy drugim już lepiej, ale też powinna być trochę dłuższa.
Martwy ciąg liczyłem na 220, niestety wyszło 20kg poniżej PR - nie robiłem ciągów przez prawie 2 miesiące z powodu lekkiej kontuzji, widać niedociągnięcia w technice - słaby lockout i sztanga idąca do przodu. Inna sprawa to hookgrip/przechwyt - pierwszy raz ciągnąłem przechwytem od pół roku, dziś zamek mi nie leżał. Mimo to ostatnia próba na 215 pierwsza była zamkiem - bardzo słabo. Do drugiej - przechwytem podszedłem po jakiejś minucie, jako, że właśnie zaczynały się zajęcia - udało się dociągnąć do kolan...

Standardowo za bardzo się rozluźniam na ostatnich podejściach - myślę już tylko o następnym boju. Robienie trójek/dwójek i jedynek w czwartek i sobotę na pewno nie pomogło w wyniku.

Niestety przy drugim przysiadzie rozładowała mi się kamerka i zostałem zmuszony do nagrywania telefonem.

#mikrokoksy #silownia #trojboj
  • 15
@beefislife: silny dzik. 210kg w sumo by weszlo, nie potrzebnie skoczyles o 10kg. Siady tez bardzo fajne, jedynie nie robilbym jednak takiego dive bomb z tej wysokosci, a jedynie z prawie samego dolu. Stretch reflex zostanie bez zmian a stabilnosc sie zwiekszy.
@beefislife: Wcześniej robiłeś klasyk, teraz sumo. Do jakiego maxa doszedłeś? Co Cię skłoniło do sumo?
Masz taki sam wzrost jak ja, kilka kilo jesteś cięższy - chciałbym w klasyku dojść do 200kg w serii (145kg teraz).
@m____k: przeszedłem na sumo bo po każdej sesji klasyka bolał mnie pośladek, tak, że przeszkadzało to trochę w chodzeniu - pewnie miałem coś permanentnie naciągnięte. Z sumo mam taki problem jak jak przesadzę z siadami albo za słabo rozgrzeję to mam sztywne biodra i nie mogę się dobrze ustawić (wczoraj też nie było super ale to chyba z powodu przerwy od ciągów raczej).

W sumo najwięcej pociągnąłem 225 z paskami ale