Wpis z mikrobloga

@KrylAntarktyczny: Można obniżyć kwotę kupując broń "dobrą bo tanią". Z optyką już to nie ujdzie - ze względów bezpieczeństwa i etyki. Ponadto nie przeskoczysz dwóch kosztów - opłat i paliwa. Np. papierki od lekarzy, które potwierdzą żeś zdrowy psychicznie to koszt ok. 300 - 800 PLN. Aż taki rozstrzał. Kurs ok. tysiąca. To samo z wpisowym do PZŁ. Dodaj do tego jeszcze wpisowe do koła (odpada w przypadku myśliwego niestowarzyszonego). Naprawdę
  • Odpowiedz
@KrylAntarktyczny licz od 10k w górę :) broń nowa z średnia optyka to 5k ale możesz kupić zajebista i wtedy to licz 30k i więcej... tak samo lornetkę możesz kupić za 500 zł albo za kilka tysięcy. Ubrania można kupić komplet za 300-400 zł albo dwa różne komplety plus buty kapelusz rękawiczki itp i wydać z 2k lekko. ^^ te 10k to kiedy kupisz używana broń itp i nie wydasz dużo na
  • Odpowiedz
@ElektrycznyMarian: Aha, ok.
@KrylAntarktyczny: Tylko nie zrażaj się po tych naszych szacunkowych kosztach! To nie są pieniądze wyrzucone w błoto. To inwestycja - będą na ciebie czekały niezapomniane wrażenia i niezwykli ludzie, a siedząc o zachodzie słońca przy zasiewach kukurydzy nie będziesz żałował ani jednej wydanej złotówki.
@vargemp: Jeśli to bardzo uprościmy, to mniej więcej tak to wygląda. Ale łowiectwo w USA to zupełnie inna bajka i temat na
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: jeśli wiesz coś na ten temat, to rozwiń temat ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo jeśli potrafisz, to podrzuć linki do materiałów. Strasznie interesuje mnie wszystko związane ze Stanami i chętnie bym o tym poczytał.
  • Odpowiedz
@vargemp: Nie mam nic konkretnego. Moja wiedza wnika tylko z materiałów zgromadzonych w internecie - i to wszelakich. Już przeglądając strony sklepów myśliwskich w USA można odczuć różnicę. Np. tam są rozbudowane działy kempingowe, bo myśliwi często wyjeżdżają w teren, rozbijają namiot i polują kilka dni. A miejsca obozowania są z dala od cywilizacji. U nas tego nie ma, bo Europa jest tak zurbanizowana, że takie coś jest zupełnie zbyteczne. A
Nitro_Express - @vargemp: Nie mam nic konkretnego. Moja wiedza wnika tylko z materiał...

źródło: comment_vXjHGysbdUKTga4yoPBSXYlSO8Ki3f8n.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: o no to ja znowu nie trawię tego wychodzenia na polowanie wystrojonym jak na bal. Tylko, żeby się nie ubrudzić i pogadać. To ma być konkretna broń, maskowanie, tropienie zwierza, ubicie i zjedzenie () dzięki za opis.
  • Odpowiedz
@vargemp: Dlatego wcześniej napisałem, że upraszczam. Bo właściciele ziemscy mieli swoich gajowych, którzy musieli się pobrudzić i wystawić na działanie innych niekorzystnych warunków, aby jakoś utrzymać łowisko.
A i na strojenie się można mieć sposoby. Ja uwielbiam po łowisku śmigać w koszulach. Wprawdzie nie w tych za wieleset PLN, ale mam takie tańsze, w "kolorach ziemi" specjalnie do ewentualnego ubrudzenia. Ponadto jest tyle imprez myśliwskich, że zawsze jest okazja do eleganckiego
  • Odpowiedz
@KrylAntarktyczny w moim przypadku to wyglądało tak
badania szkolenia składka pzł wpisowe i tym podobne 4k,
Szafa pancerna 1k, drobny sprzęt lornetka trochę ubrań wabiki 2k, sztucer(używany) 2k, lunetą do sztucera 2k, strzelba od ojca w gratisie, amunicji trochę na początek


Do koła wpisowe 4k + 4 pasniki (koszt surowców na jeden to 400cb)+ dużo czasu na stażu

  • Odpowiedz