Wpis z mikrobloga

#moda #kiciopyta #nieheheszki

Mireczki wytłumaczcie mi, prostemu człowiekowi ze skoliozą.
Jak to jest.
Słowem wstępu:
Moje jeansy jakiś czas temu awansowany na "spodnie domowe" - po tym jak kładłem listwy w domu i pracowałem w nich w garażu wyglądały tak jak te na zdjęciu. Są mega wygodne, więc często w nich chodziłem. Żona w końcu stwierdziła że wyglądam jak dziad proszalny i nakazała kupno nowych. Poszedłem więc do sklepu wymienić trochę banknotów na towary ekskluzywne - kupić jeansy. Wszedłem byłem ja do modnej sieciówki o nazwie Ciągnij&Niedzwiedź ( to już temat na osobny wpis )
Idę ja na dział jeansów dla kipiących testosteronem drwali i co widzę......#!$%@? sprzedają moje spracowane spodnie.... toczka w toczkę te same. Marka się zgadza, przetarcia identyko, a na jednym kolanie dziura na 20cm.

Gdzie sens gdzie logika ? Jakim cudem można być tak próżnym debilem żeby wykombinować że "modne" są spodnie z dziurami na kolanach ? Kim trzeba być żeby się na to nabrać.
O co w tym wszystkim chodzi?
Kupujecie takie spodnie żeby wyglądać na takich co przepracowali w życiu więcej niż jedną godzinę uczciwie ? Zauważyłem też że to nie jest jakiś eksperyment modowy bo w galerii do której poszedłem co druga laska i co 3 facet nosił podarte ciuchy. Żal mi ich było, tak po ludzku, że noszą takie łachmany do póki nie zobaczyłem ceny tych spodni w sklepie.

Osobna mini chistoria ale wpisująca się w temat. Od jakiś 15-20 lat noszę w kieszeni prawej nóż, typu "folder" te noże mają taki klips metalowy który to niszczy koszulki jeśli się ich nie wpuszcza w spodnie. Powstaje masa małych dziurek w okolicy prawego biodra. Wygląda to tak jakby mole się w szafie zalęgły......tak dobrze kombinujecie - widziałem w tym samym sklepie koszulki z takimi dziurami i to za całkiem sporą kasę. Czekam aż zaczną sprzedawać majty z drachą, prędzej czy puźniej będzie to modne, zobaczycie.

P.S mam dwie pary jeansów z dziurami na kolanach, plamą po oleju, przybrudzeniami po gładzi na sprzedaż, 900 zł sztuka.
Chętnych zapraszam na prv.
Pobierz Afropolon - #moda #kiciopyta #nieheheszki

Mireczki wytłumaczcie mi, prostemu człow...
źródło: comment_yB9vyHkHDyicPS4kdi2RpYy50syy6xJo.jpg
  • 75
z tą "chistorią" dałem czadu


@Afropolon: Dobrze napisałeś. Bo to taki sam błąd i żenada jak noszenie przetartych spodni :)

Moim zdaniem to jest tak, że ludzie na co dzien pracujacy w korpo chcą poza robotą uchodzić na takich wyluzowanych, niezaleznych którzy nie podążają za schematami i obowiązującymi trendami modowymi.
Tyle, że nosząc szmateksy własnie w takie schematy wpadajo.

:)
@Afropolon: Wypowiem się tylko na temat ceny takich spodni, bo o gustach nie zamierzam dyskutować.
Rozmawiałem kiedyś z krawcową na ten temat i wytłumaczyła mi, że uszycie takich spodni zajmuje więcej czasu ponieważ nie wystarczy spodni uszyć i zrobić dziury - trzeba te dziury jeszcze obszyć, bo w przeciwnym wypadku już podczas ubierania rozedrą się jeszcze bardziej.
@Afropolon: Tu nie chodzi o proznosc tylko wymyslony porzadek spoleczenstwa bazujacym na hasle rownosci ludzi bez wzgledu na pochodzenie czy klasy spoleczne. Masz tu idealny przyklad z jeansami ktore wygladaja jakby nosil je biedak ale sa dla "bogatych" poniewaz nasze spoleczenstwo wymyslila sobie idee rownosci. Poprzez mode na biedaka bogaty moze pokazac ze zyje idealami rownosci. Tak samo jak do ciebie sie mowi per pan chociaz nigdy nie byles czyjyms panem.