Wpis z mikrobloga

Co to #!$%@? jakies info na #tvpisinfo o jakiejs tajnej informacji tuska zeby nie pomagac ukrainie tylko rosji w 2008 roku xd? Jesli polski rzad nie chcial integracji ukrainy z unia i nie chcial interweniowac w euromajdany itd to popieram ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo przez to mamy jeszcze wieksze problemy w interesach z rosja... a z ukraina zadnych interesow nie mielismy i nie bedziemy mieli. .. #bekazpisu #neuropa #4konserwy #polityka
  • 19
@Andreth bo oni nie maja interesow z nami... przyklad tego roku, unia i polska zniosla cla importowe na towary rolnicze ukrainie... a oni na nasze towary rolnicze maja albo embarga albo zajebiste cla (np na jablka 8 k dolarow do tira) od kilku albo kilkunastu lat... przez co ich oligarchowie ( wlasciciele gospodarstw ) zarabiaja, a nasi rolnicy sa w najgorszej sytuacji finansowej od wielu lat...
@siodemkaxx: Jakie ty z Rosją chcesz interesy prowadzić, skoro sami uznaniowo wprowadzali embargo na import danego towaru bądź go nie wprowadzali i to Polska właśnie oraz sąsiadujące z Rosją kraje były tym szczególnie nękane, zaś Unia Europejska choć nam w tym pomagała, to było to robione z opóźnieniem, kiedy to nakładali nam embargo na coś innego. Biznes z Rosją jest wart świeczki, bo przynosi wymierne zyski dla wybranych firm mających pozwolenie
@Zabatrawiasta tak jak napisalem dla mnie wazny jest handel mojej branży czyli rolnictwa ktory z rosja byl duzy, embargo zostalo nalozone na polske ("fintosanitarne") ze wzgledu na to ze najpierw pisiory a potem ludzie z rzadu pojechali na majdan... embargo na unie to co innego bo wyniklo z rozwoju sytuacji... ukraina gdyby weszla do unii to z automatu zabralaby 90% funduszy ktore ida do nas... i zamiast tak jak u nas isc
@Zabatrawiasta a co tu komplikowac, dla mnie sytuacja jest prosta... i potwierdzaja mi to rozni ludzie w tym politycy z roznych ugrupowan w trakcie dyskusji... ukraina moze byc dla nas tylko i wylacznie zasobem sily roboczej...
@siodemkaxx:
1. Wcześniej też były wprowadzane embarga, np na polskie mięso. Czym je wytłumaczysz?
2. wcześniej przed kryzysem Rosja nakładała embarga indywidualnie na kraje z nią sąsiadującymi jako element walki gospodarczej i politycznej w celu skłócania ich z krajami wewnątrzunijnymi
3. To samo można powiedzieć o Polsce, gdzie także odebrano fundusze innym krajom, a Niemcy musieli wykładać jeszcze większe pieniądze na Polskę. Nie ma jednak nic za darmo i musieliśmy w
@Zabatrawiasta:
1. wszystko było związane z polityką... od zawsze.. jesli w mediach podają info o nieprawidłowościach fitosanitarnych to bzdura... rozmawialismy z szefem polskiego piorinu po wejściu embarga w 2014 roku, kiedy ruscy twierdzili ze wykryli jakiestam pozostałości, zapytalismy czy przysłali próbki, albo wyniki analiz, odpowiedział 2x nie... oni przysyłają pismo: wykrylismy niedozwolone substancje, albo przekroczone pozostałosci. nakładamy embargo. z poważaniem #!$%@?....
2. właśnie o tym pisze...
3. tu stopniowo się rozwijały