Wpis z mikrobloga

@Paladin_Woodrugh: No mało kto już chyba robi tam domowe bento. Tak jak sushi jadają tam niezbyt często. Ale ja ogarniam trochę tamtej kultury xD Tylko nigdy nie widziałam cen tych zestawów w yenach w dodatku w Japonii stawiają na świezość (u nas z tym różnie) więc obawiałam się cen z kosmosu.
  • Odpowiedz
  • 3
@Paladin_Woodrugh
@blondeblossom

Jak najbardziej robią bento do pracy. U mnie połowa jak nie więcej współpracowników. Po prostu tak jest taniej. Generalnie w porze obiadowej zestawy są od 650 do 1100 jenów. Jest tego zawsze wielki wybór. W firmach czasem przyjeżdża ktoś z bentami albo restauracje w budynku wystawiają swoje. Też jest duży wybór w sklepach kombini. Wszystko ma datę ważności jeden dzień. Po 12:30 jest zawsze przecena czasem nawet 50%.
  • Odpowiedz
@ama-japan: Dzięki. To nie umarłabym z głodu na wycieczce xD
Jak oglądałam jakieś vlogi na yt to raczej mówiono że domowe bento coraz mniej osób nosi bo łatwo kupić gotowe. No ale to też w sumie subiektywne są te vlogi. Bo raczej bo mówi się na podstawie najbliższego otoczenia.
  • Odpowiedz
  • 3
@blondeblossom niestety mało jest obiektywnych opinii bo to wymagałoby sporo wiedzy i doświadczenia. Wiele osób, w tym np Gonciarz żyje w swojej bańce znajomych i otoczeniu a wypowiada się o całej Japonii.. To wielki błąd. Sam tak miałem ale z biegiem lat odkrywam jak bardzo nietrafione były niektóre moje odczucia po pierwszych 2-3 latach. Japonia to wielki kraj, z wieloma lokalnymi odmianami, poza tym z czasem jak się lepiej zna japoński
  • Odpowiedz