Wpis z mikrobloga

Szukam dobrego AP do zastosowań domowych, wewnętrznych. Domek jednorodzinny typu bliźniak, szeregowy. Piwnica, parter, piętro i poddasze. Używałem TP-Linka TL-WA901ND, 300 Mb/s w trybie N. Pod względem zasięgu i prędkości spisywał się nieźle, ale przy dużej ilości urządzeń (telefony, tablety, laptopy) potrafi dziwnie spowalniac do czasu rwstartu. Możliwe, że już się trochę wypracował bo mam go ze 4 lata. Chcę od razu przejść w N plus AC, kusi Ubiquiti, ale może polecicie coś z Mikrotik ew coś innego? Tylko AP, bez routera. Mam Aruby pod ręką ale wymagają sprzetowego kontrolera a nie ma softowego. #siecikomputerowe #sieci
  • 8
@murgal 700 zł za router, którego funkcjonalności nie wykorzystam. Słabo. Potrzebuję tylko AP, z gigabitem, AC i fajnie jakby było PoE.
@breja oficjalnie nie wspierany bo to AP a nie router. Zresztą z doświadczenia wiem, że te nieoficjalne softy jak ddwrt, tomato itp. gorzej obsługują radio niż oficjalne buildy. Coś innego?
Asus AC68U


@Gooma: ASUS RT-AC1200G+ (2,4 i 5Gz) Lan 1 Gbit
Asus AC68U tez spoko ale raczej sprawdzi się jako repeater - wzmacniacz sygnału i jest 2 x droższy.