Wpis z mikrobloga

@Marcinowy: 30 zł rocznie, oprócz tego całkiem porządna karta. Korzystałem dość długo (bo darmowe bankomaty w strefie euro) ale przeniosłem się na kartę w EUR T-Mobile - wydanie 10 zł i później brak opłat. Również darmowe bankomaty i szybsza współpraca z walutomatem (wewnętrzne księgują się nawet w środku nocy, mBank ciągle rozróżnia mBank i dawny BRE Bank dla korporacji).
@Marcinowy: Mam, VISA nie jest wszędzie w Niemczech akceptowana, ale miałem tylko raz problem z płaceniem. 30zł to opłata roczna, więc na to trzeba uważać, jak wiesz że nie będziesz używał przez rok to prościej zastrzec. Płatności w sklepach i wypłaty z bankomatu bez żadnych opłat i prowizji. Z tego co pamiętam to jak wypłacasz w siedzibie jakiegoś banku, to jest opłata, ale jak ja wypłacałem z normalnego bankomatu na ulicy
Płatności w sklepach i wypłaty z bankomatu bez żadnych opłat i prowizji.


@michal_: O to fajnie wtedy.
A właśnie, jak to jest w Niemczech z tymi kartami Visa i MasterCard? Podobno mało które sklepy to akceptują.
@Marcinowy: Zakupy na codzień robię w Kauflandzie, Netto albo w osiedlowym sklepiku, tam nie mają problemu z obsługą mojej Visy. Na stacjach benzynowych też płacę za pomocą tej karty i zawsze wszystko działało. Problem miałem w sklepie "wszystko za 1 euro", tam akceptowali tylko karty Maestro (niemiecka nazwa dla MasterCard).
@desygnat: Posiadam konto w mBanku i zastanawiam się żeby tutaj założyć. Pytałem się w Aliorze to babka powiedziała że najpierw muszę założyć konto u nich w banku i wtedy dopiero będę mógł mieć kartę w Euro...
@Marcinowy xD coś tam trzeba założyć, ale nie ko to bo nie ma ono takich funkcjonalności jak konto normalne bo to tylko karta. Na stronie kantor.alior się rejestrujesz, potem zamawiasz kartę i tyle. Przynajmniej ja tak robiłem i mam euro i usd
@Marcinowy może nie zrozumiała. Ja mam konto w Pekao i parę lat temu godzinę straciłem na wyrobienie karty prepaid xD babka nie rozumiała co chce i jej tłumaczyłem, że na stronie banku to mają, przyszła potem jakaś kierowniczka i już tłumaczyłem, że potrzebuję karty prepaid do zakupów w google play i innych sklepach internetowych gdzie się zapisuje kartę i ta stwierdziła, że pewnie chodzi mi o kartę kredytową xD ale udalo mi
@Marcinowy na kartę trzeba czekać kilka dni bo z kantor można korzystać bez karty. Nawet na próbę możesz sobie to założyć. Można też wypłacić dolary, euro czy inna walutę jaka tam będziesz chciał mieć w oddziałach alior. Jest panel od tego. Zgłaszasz taka chęć a potem do oddziału po pieniądze ;p