Wpis z mikrobloga

#uokik chyba dobrał się do skóry sklepowi #redcoon - 1,5 roku temu kupowałem u nich telefon i nadziałem się na ich dziwne praktyki twierdzenia, że mają coś w magazynie podczas, gdy tak naprawdę muszą to sprowadzić od producenta. Chwilę się podenerwowałem, ale olałem sprawę, a telefon w końcu dotarł. Kilka dni temu taka oto wiadomość wylądowała na mojej skrzynce mailowej:

Szanowni Państwo,w związku z wydaną decyzją Prezesa UOKiK numer RGB – 9/2016 z dnia 28 grudnia 2016 r. Zespół Redcoon Polska pragnie przedstawić przyjęte rozwiązania oraz zasady uzyskania kodu rabatowego jednorazowego użytku w przypadku konsumentów, którzy otrzymali produkt oznaczony statusem „w magazynie” z opóźnieniem.

Po pierwsze, ze strony internetowej www.redcoon.pl usunięte zostało zapewnienie o treści „Ponad 400.000 produktów dostępnych od ręki!”

Po drugie, na stronie internetowej www.redcoon.pl w zakładce Dostawa w podpunkcie „Dostępność naszych produktów jest opisana w następujący sposób” została wprowadzona zmiana polegająca na umieszczeniu dwóch statusów: „W magazynie” oraz „Wysyłka powyżej 5 dni” wraz z następującym wyjaśnieniem:

„W magazynie – Produkt znajduje się w naszym magazynie w Piasecznie. W zależności od wybranej formy płatności i sposobu wysyłki czas realizacji zamówienia może wynieść 1-5 dni roboczych. Dokładny termin doręczenia jest precyzowany w wysyłanych kolejno wiadomościach mailowych, informujących o poszczególnych etapach realizacji zamówienia.

Wysyłka powyżej 5 dni – Produkt sprowadzany jest na indywidualne zamówienia Klienta z magazynów dystrybutora. Czas dostawy produktu do klienta może wynieść od 5 do 30 dni. Jest to czas, w którym kontaktujemy się z naszymi dostawcami w celu pozyskania towaru, następnie czekamy na jego dostawę do naszego magazynu i niezwłocznie przekazujemy firmie przewozowej albo towar jest dostarczany bezpośrednio do Klienta z magazynu dystrybutora. Dokładny termin realizacji zamówienia precyzowany będzie w wysyłanych kolejno wiadomościach mailowych w poszczególnych etapach realizacji zamówienia.”

Po trzecie, w tej samej zakładce Dostawa poniżej informacji dotyczącej znaczenia statusów, zostało umieszczone wyjaśnienie z jakich magazynów Spółka Redcoon Polska korzysta. Tym samym taka informacja przybrała następujący kształt:

„Magazyn

Nasza firma korzysta z magazynu położonego przy ul. Kolejowej 1, 05-500 w Piasecznie.

Ponadto, nasza firma korzysta z magazynów dystrybutorów, z którymi Redcoon Polska współpracuje."


+ opcja na kod rabatowy do następnych zakupów, jeśli wyrażę na niego ochotę
  • Odpowiedz