Wpis z mikrobloga

Polećcie jakieś ciekawe książki w zimowym klimacie, może być w czasach współczesnych tematyka obojętna od fatansy, przez jakiś dobry kryminał, powieść obyczajowa cokolwiek, ale w klimacie zimy, zasypane miasta, ludzie chowający się w domach itp;)

#ksiazki #ksiazka #czytajzwykopem
  • 19
  • Odpowiedz
@anezka: mam wlasnie w domu, tata czytał, ale kartkowałem pare stron i miałem wrażenie, że jest dość ciężka forma, przyjemnie się czyta? Bo pare osób mi mówiło, że nie jakoś nie przebrnęło ;)
@Balcar: o wygląda ciekawie!
  • Odpowiedz
@jimmyF: początek jest mało zachęcający z tego co pamiętam. miałam problem z formą w jakiej mówi o sobie bohater, na początku wydawało mi się to niesamowicie dzikie ale przyzwyczaiłam się. może spodoba ci się jak zacznie się akcja właściwa :3
  • Odpowiedz
"Zimny Wiatr" Arnaldura Indridasona. Jakoś nieprzesadnie lubiłem kryminały Nesbo i innych znanych i polecanych autorów skandynawskich kryminałów, ale Indridasona przeczytałem wszystkie książki. Trzymają one cały czas wysoki poziom.
  • Odpowiedz
@jimmyF: "Lód" jest genialny choć rzeczywiście wymagający.
Z lżejszych rzeczy mieląca głowę "Zamieć" Sorokina albo wciągająca trylogia o Śliskim Pawła Kornewa, albo nierówny choć niezły Pan Lodowego Ogrodu.
Z literatury faktu kultowe"Opowiadania Kołymskie" Szałamowa, "Biała goraczka" Hugo-Badera albo "Irkuck" Książka.
  • Odpowiedz
@jimmyF: I jeszcze "Okrutne morze" Monsarrata, zima jest tu co prawda tylko tlem wydarzeń dla działań marynarki wojennej w czasie I wś, ale to jedna z lepszych książek jakie czytałam.
  • Odpowiedz
okrutne morze to raczej 2 wojna :)


@Clark_Nova: Oczywiście, masz rację;) Byłam już na granicy jawy i snu jak to pisałam i myślałam też o zimie w "Na zachodzie bez zmian" stąd pewnie ta pomyłka;)
  • Odpowiedz