Wpis z mikrobloga

Siema Mirki. Mam takie małe pytanko. Człowiek młody i głupi. W ostatnich dwóch latach wziąłem kilka chwilówek. Chyba uzbierało się z dziesięć. Miałem też kredyt w ING na 3000zł. Wszystkie chwilówki jak i kredyt spłacałem/spłaciłem w czasie. Żadnego opóźnienia. Teraz zastanawiam się nad większym kredytem. Kredyt na mieszkanie(kupno, a potem wynajmowanie żeby kredyt się spłacał,a jakieś lokum na kiedyś trzeba mieć). Czy z taką historią z kredytami jest w ogóle szansa, aby dostać taką pożyczkę na wyższą sumę. Czy historia w chwilówkach z miejsca przekreśla mnie w staraniu się o wyższe kredyty?
#banki #kredyty #pytanie #pozyczki #chwilowki
  • 10
@ssasha92: ogólnie jeżeli masz jakieś kredyty spłacane w terminie to dobrze - potwierdzają to, że jesteś wypłacalny i warto ci dać kolejny kredyt, jednak chwilówki przeważnie nawet nie są w biku więc tak jakby się nie liczą
@ssasha92:
Każdy polski bank przy udzielaniu Ci kredytu oblicza Twoją zdolność kredytową z pomocą narzędzia które nazywa się "system scoringowy". W systemie tym jako osoba ubiegająca się o kredyt otrzymujesz punkty dodatnie oraz ujemne.

Na punkty dodatnie mają wpływ czynniki takie jak:
-wysokość dochodów
-czas posiadania rachunku w danym banku
-Twoje wykształcenie
-terminowość spłaty wcześniejszych zobowiązań
-długość prowadzenia działaności gospodarczej przez Twojego pracodawcę
-rating Twojego pracodawcy
-rodzaj umowy na jaką jesteś