Wpis z mikrobloga

Mirki Pytanko:
Znacie może jakąś sprawdzoną firmę, która w rozsądnej cenie weźmie mi przesyłkę na swój adres w UK i potem od siebie wyślę mi ją do Polski?
Pytam, bo w UK trafiają się bardzo atrakcyjne oferty używanych filmów i gier (np. Cex), ale często te sklepy nie wysyłają po za Wyspy.

Korzystaliście już może z takiej opcji?

#kiciochpyta #pytanie #uk #poczta #wielkabrytania #kurier #zakupy
  • 14
  • Odpowiedz
@szokrok: Znajdź emigracyjnego mireczka, który wysyła paczki do Twojego miasta - dorzucenie takich gier to żadna waga i żaden kłopot, a w swoim mieście możesz podjechać, albo coś. W jakim mieście mieszkasz?

No albo czekaj na uruchomienie w końcu paczkomatów w UK - stoją od dawna, ale jeszcze nie działają chyba, na pewno nic się nie da do nich zamówić.
  • Odpowiedz
@kwiatosz: Dzięki za radę. Jestem z Warszawy. Oczywiście że można by podjechać a koszty przesyłki podzielić.
Może jednak trzeba poszukać jakiegoś pomocnego Mireczka. Z Paczkomatami super i wygodnie tylko ktoś musiałby wziąć i przesyłkę na swój brytyjski adres, przeadresować ją i rzucić do tego paczkomatu ;)
  • Odpowiedz
@szokrok: Podjechanie w Warszawie to większy problem niż w Lublinie, rozumiem. Jakbyś mieszkał w Lublinie to ja bym Ci te gry za free do paczki wrzucał (no chyba żeby ich było 50, bo to już miejsce zajmuje), tylko byś sobie musiał odebrać. Jeśli znajdziesz czy paczkomaty w UK już działają to ja codziennie po drodze do pracy jeden mijam, to mógłbym Ci w nim nadawać te gry bez żadnego kłopotu.
  • Odpowiedz
@kwiatosz: Bardzo dziękuję za propozycję! Miło z Twojej strony Mireczku.
Rzeczywiście do Lublina trochę jest. To sprawdzę te paczkomaty. Gdyby działałby to było by ekstra, bo sam tutaj niedaleko mam 3 i często z nich korzystam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to masz pomysł na biznes :P Zawsze mógłbyś coś dorobić ;)
  • Odpowiedz
@w_szafa: Hej ... Jaką firmą wysyłałeś tą paczkę za £8 do 2kg. Pytam ponieważ ja ostatnio chciałem wysłać Royal Mail-em właśnie taką niewielką paczkę, to mnie £30 chcieli skasować ...
  • Odpowiedz
@Robstar: dobra, widzę że teraz jest 10.75GBP, Royal Mail International Economy do 1.5kg, do 2 kilogramów byłoby 13GBP, także musiała byc raczej w okolicy 1kg, sorry za wprowadzenie w błąd.
  • Odpowiedz
@szokrok: dorobic sie to mozesz garba bo to co dostaniesz to bedzie kompletny random. oni w sklepie kazda plyte z opakowania wyciagaja i przekladaja do kopert wiec trafiaja sie porysowane. jakies slabe tytuly sa raczej w niezlym stanie (bo nikt ich nie uzywa). Mozesz zamowic max 2 tego samego i 10 rzeczy za 2.50 - sporo tego rupiecia przychodzi pojedynczo w paczkach bo to franczyzna i z tych malych sklepikow
  • Odpowiedz
@Bohun_Zygmund: Dzięki za informację.
Ja z tego żadnego biznesu robić nie chcę. W formie żartu chodziło mi o to, że @kwiatosz mógłby być pośrednikiem dla takich jak ja za jakąś opłatą ;)

Ja chciałem sobie kupić trochę filmów na blu-rayu na własny użytek.
  • Odpowiedz
@szokrok: musialby te paczki odbierac w domu i sprawdzac (najwyzej odda w ciagu 2 tygodni)
plyty dasz rade jakos, w koncu tylko plyty to troche jest loteria bo tam sie z nimi nie cackaja - az tak zarznietej raczej nie dostaniesz. Z tego co kiedys tam widzialem (bo tak jak mowilem oddawalem tego sporo tyle ze nie plyty bo zawsze cos nie tak) to ktos im tam przynosil plyte nieczytelna
  • Odpowiedz