Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@ImInLoveWithTheCoco: @czteropak: @Bajo121: ostatnio zgłębiałem ten temat i doszukałem się bardzo dziwnych rzeczy... (jestem jak najbardziej za odstrzałem sanitarnym żubra)
Ale wychodzi na to, że obecnie komercyjny odstrzał żubra (oraz obrót mięsem tegoż) jest organizowany NIELEGALNIE !

- Według informacji Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Lasy Państwowe, oferujące za opłatą trofea z żubrów oraz prawo ich postrzelenia, nigdy nie występowały o zezwolenia na tę zakazaną działalność. GDOŚ zastrzegała się (w
  • Odpowiedz
@Gimbazjon303: to, że nie wydano zgody na wywóz trofeum nie znaczy, że wywieziono je nielegalnie.. część z nich może pozostać własnością LP, itp.
Sprzedaż tusz zwierzyny i prawdopodobnie zwierząt chronionych też, jest koncesjonowany - sprzedawca posiadający koncesję może nią obracać.. wydaje mi się, że szukasz dziury w całym. Ale z drugiej strony, bardzo chętnie też zorientowałbym się w podstawie prawnej całego procesu sprzedaży odstrzałów i tusz, może zamiast #!$%@? lepiej zapytać
  • Odpowiedz
@pitterka: W ogóle nie mogę się zgodzić z Twoim komentarzem.
W Polsce po prostu nie istnieje prawo, na mocy którego można by tym mięsem obracać.
Nawet jeśli ministerstwo by wydało zgodę (za każdym, jednorazowym przypadkiem oddzielną ! ) to byłoby to w BIP (a organ twierdzi, że ŻADNEJ takiej zgody nie wydało, co więcej twierdzi, że nic nie wie o odstrzale komercyjnym.... ludzie...)
Nie rozumiem co oznacza stwierdzenie 'szukać dziury w
  • Odpowiedz
@ImInLoveWithTheCoco:
Ale z tego co słyszałem to zgłaszający wątpliwości nie są przeciwko odstrzeliwaniu chorych zwierząt, tylko chcą dokładnych wyjaśnień czy na pewno tylko z uzasadnionych przyczyn będą odstrzeliwane, a nie przypadkiem więcej, żeby odpowiednio zarobić.
Czy słusznie nie wiem.
Artykuł całkiem spoko. Fajnie, że przyznał, że pomysł z wycinką w PB jest chory (zadziwia mnie, że można tak źle argumentować a nadal ludzie się na to nabierają), ale to nie jedyny
  • Odpowiedz