Wpis z mikrobloga

Siema,

Zamówiłem przesyłkę na Aliexpress. W aukcji była gwarancja dostarczenia paczki w ciągu 45 dni lub zwrot pieniędzy. Celowo kupiłem droższy produkt, bo ten tańszy miał dostarczenie w 90 dni. Minęło 45 dni, a przesyłki nie ma. Założyłem dispute, zażądałem full refund (zgodnie z Delivery Guarantee), a sprzedawca napisał: "The item is on the way." i zaproponował wydłużenie ochrony. Co w tej sytuacji zrobić? Jak zachowa się Ali jeśli odmówię przedłużenia? Po coś chyba ta gwarancja jest.

Cytuję: " If you do not receive your purchase within the stated delivery time** (60 days maximum), a full refund will be offered. Full refunds are not available if your order did not arrive due to factors within your control, or exceptional circumstances outside the control of sellers and buyers: e.g. if you refuse customs clearance, or because of natural disasters."

#aliexpress
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"The item is on the way." i zaproponował wydłużenie ochrony. Co w tej sytuacji zrobić?


@Member: olać go

Jak zachowa się Ali jeśli odmówię przedłużenia? Po coś chyba ta gwarancja jest


Teoretycznie ali daje 60 dni, ale zanim do akcji wkroczy ali to troche minie i będzie już bliżej 60 dni
  • Odpowiedz
Założyłem dispute, zażądałem full refund (zgodnie z Delivery Guarantee), a sprzedawca napisał: "The item is on the way." i zaproponował wydłużenie ochrony. Co w tej sytuacji zrobić? Jak zachowa się Ali jeśli odmówię przedłużenia? Po coś chyba ta gwarancja jest.


@Member: niech ci wydłuży czas ochrony
  • Odpowiedz
@Member: Zrobi Ci różnicę te 15 dni ? Jeżeli tak i przesyłka dojdzie to, dasz refund o zwrot kosztów wysyłki pewnie ze $2 max i może nawet Ci go przyznają, ale nie licz, że za darmo ten towar dostaniesz, bo sprzedawca napisał, że tak będzie po 45 dniach, odgórnie jest 60.

Poza tym jeżeli paczka jest już na terenie Polski, to Chińczyk niczemu nie jest winien... właśnie jaki masz tracking
  • Odpowiedz
@Andczej: Tak, właśnie pisałem:
@Member: Pozostaje Ci czekać, a jak nie dojdzie w 60 dni to brać kasę bez gadania (nie zgadzać się na wydłużony termin np. o 15 dni, bo tak robią często).

Jak wpiszesz ten tracking na stronie poczty to go wyszukuje ?
  • Odpowiedz
Powyższy post,a w zasadzie jego jakość to wynik przypadkowego wciśnięcia "enter".
@Dezynwoltura:
Tyle, że czas ochrony już się skończył. Po tych 45 dniach. Więc w tym momencie mam z nim spór już.
  • Odpowiedz
@Member: No to daj znać co odpisze Aliexpress i jak to się skończy.
Znając życie dostaniesz refund i paczka też dojdzie, bo w sumie rzadko nie dochodzą ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ten sprzedawca duży miał ranking tj. feedback ?
  • Odpowiedz