Wpis z mikrobloga

Czy w przypadku gdzie kupiłem #iphone na Słowacji mogę się ubiegać u #apple w Polsce o zwrot pieniędzy? W regulaminie gwarancji jest napisane, że w przypadku oddania telefonu do serwisu w kraju innym niż kraj zakupu wspomniana jest jedynie opcja wymiany produktu lub części na inne, zgodnie z zasadami obowiązującymi w kraju zakupu. Na Słowacji zasady są podobne jak u nas i tam również Apple może zwrócić pieniądze i zastanawiam się czy to jest możliwe w przypadku oddania telefonu do serwisu tutaj.
Mój iPhone będzie w serwisie teraz 5 raz:
1 wizyta - usterka nie została potwierdzona
2 wizyta - ta sama usterka, tym razem została potwierdzona i dostałem nowy telefon (miał on od początku skazę na szkle, ale nie chciałem tracić znów telefonu na kilka tygodni)
3 wizyta - klikający ekran + wspomniana skaza, usterka potwierdzona i wymiana telefonu na nowy, który zaraz po uruchomieniu okazał się zepsuty (telefon przez kilka sekund bardzo wolno działał, a kilka sekund później wyłączył się ekran). Dodam jeszcze, że usterka została uznana dopiero po interwencji Apple Ireland, bo Cortland stwierdził, że telefon jest wygięty, pomimo tego, że kilka dni przed byłem w ich salonie upewnić się, czy stan telefonu jest OK
4 wizyta - usterka uznana, wymiana na nowy (zauważyłem, że w jednym miejscu ekran ma białą poświatę, kiedy wyświetlacz wyświetla czarny obraz - wcześniej miałem tak samo, kiedy odkleił się ekran, ale doświadczony czasem oczekiwania na naprawę (ponad miesiąc, bo wszelkie usterki związane z ekranem naprawiane są w centrum serwisowym Apple gdzieś w Europie) stwierdziłem, że jakoś to przeboleję. Niestety, ale zauważyłem, że kilka dni temu zaczął klikać znowu ekran.

Nie interesuje mnie wymiana na ten sam model, bo myślę, że za wszystkie nerwy i czas, jaki byłem bez telefonu (łącznie ponad 2 miesiące) należy się mi 'coś więcej', a i tak chciałbym zmienić telefon na nowy (iP7), a z tego co wiem, to Apple nie wymienia na nowsze modele więc chciałbym zwrot pieniędzy, żeby po prosu kupić nowy.

Ktoś był może w podobnej sytuacji?
  • 5