Wpis z mikrobloga

Tesla upada po raz trzeci

Zgodnie z przewidywaniami wielkich ekspertów potocznie zwanych mirkami Tesla nie zarabia pieniędzy i jej koniec jest bliski. Z tego też powodu firma Panasonic postanowiła zainwestować w Teslę kolejne 256 milionów dolarów. Tesla współpracuje również z firmą Panasonic przy budowie Gigafactory i są bardzo dobrymi partnerami. To nie pierwszy raz kiedy japońska firma inwestuje w przyszłość energetyki i motoryzacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

http://www.reuters.com/article/us-tesla-panasonic-idUSKBN14G0M6

#tesla #elonmusk #energetyka
źródło: comment_pGJ3DKgKWx3SCbGkn5crizadj5xtEG6J.jpg
  • 25
Zgodnie z przewidywaniami wielkich ekspertów potocznie zwanych mirkami Tesla nie zarabia pieniędzy i jej koniec jest bliski.


@OCISLY: co ty #!$%@? typie? przeciez wykop sie spuszcza nad tesla (nie mnie oceniac, czy slusznie, bo sie na tym nie znam).
Nic dziwnego, że producent akku inwestuje w firmę której zadaniem jest sprzedaż ich akku (Model 3, Model S, PowerWall).

Edit: Dopiero doczytałem, że chodzi o panele fotowoltaiczne a nie akku 18650.
@OCISLY: Eh, całą sprawę mam gdzieś,ale to podobne #!$%@? jak ze startupami. To, że zbierają kolejne rundy inwestorów, to nie znaczy, że są rentowne. Powiem więcej, one są z reguły pompowane po IPO i dopiero po debiucie giełdowym następuje potencjalna realizacja zysków przez weczesnych inwestorów.
NASA wsparła SpaceX kwotą 1,6 mld USD.


@adam-skowyt: wyrywasz z kontekstu. Dostali te pieniądzę w zamian za transportowanie rzeczy na ISS

W 2006 roku SpaceX podpisał kontrakt z NASA na dalsza rozbudowę rakiet typu Falcon i statków typu Dragon, w celu transportowania ładunków na Międzynarodową Stację Kosmiczną. NASA wsparła SpaceX kwotą 1,6 mld USD.


No skoro podpisuje się kontrakt na jakieś usługi to nie dziwne, że się dostaje za to pieniądze.