Wpis z mikrobloga

#silownia #mikrokoksy
Mirki, jak prawidłowo liczyć zapotrzebowanie kaloryczne? Wklepuje niby dane do kalkulatorów w necie, zaznaczam redukcja i wychodzą jakieś kosmiczne wartości ponad 300g węgli i okolica 2500 kcal.
Np pierwszy z brzegu wypluł coś takiego (w innych podobnie):
2465 kcal
15% białka: 370 kcal = 93 g
55% węglowodanów: 1356 kcal = 339 g
30% tłuszczu: 740 kcal = 83 g

do tej pory wcinałem jakieś ok 2000kcal
białka 167g
węgli 161 g
tłuszczu 75g

i nie chudnę jakoś specjalnie szybko. Po obwodach widzę że łapy, klata czy nogi stoją mniej więcej w miejscu, leci trochę brzuch (4 cm mniej w pasie) ale wszystko bardzo powoli. Chciałem ciąć kalorię trochę niżej (zmniejszyć tłuszcze) ale patrząc na te wszystkie radosne kalkulatory zastanawiam się czy nie zrobiłbym źle.
  • 6
@thewickerman88: mytdee.com Jeżeli tylko o chudnięcie chodzi to makro nie ma znaczenia. Ale syfu jeść nie polecam. Są tu mądrzejsze osoby to może rozpisza makro, ja bym trzymał się tego co miałeś wcześniej ale uciął kalorie o 200. Wszystko zależy od tdee.
@PrawyKuba: no to powiedzmy że teraz jest ok 2g białka na kd i ok 1g tłuszczu na kg, ale węgli 160g (waga ok 76 kg ale jestem kurdupel)
@ar3k: dzięki sprawdzę stronkę
Edit @ar3k sprawdziłem mytdee.com , dzięki, tu już liczy mi zupełnie inaczej i podaje wyniki zbliżone do tego co mam (wyskoczyło że jeśli chcę schodzić z wagą w rekomendowany sposób to ok 1950kcal)
@thewickerman88:
1. Kalorii się nie liczy tylko sprawdza. Ustalasz, jesz, ważysz się, korygujesz. I tak co 1-2 tygodnie. Najlepszą formułą jest z tego co wiem Harris-Benedict, ale to i tak błąd +/-500kcal albo i więcej. Pamiętaj też że codzienne zużycie jest bardzo zmienne i zależy od wielu czynników, w ty np od temperatury otoczenia czy infekcji, z którymi walczy organizm zanim poczujesz przeziębienie czy cokolwiek.
2. Makrosów nie liczy się procentami.
@berti: dzieki. W takim razie wygląda na to że zapotrzebowanie ustawiłem ok. bo jest ok 2g białka i 2 g wegli na kg, reszta rzeczywiście tłuszcze. Węgle ustawiłem nisko bo jestem endo i mam tendencję do łapania tłuszczu. zobaczymy jak będzie za kilka miesięcy.