Wpis z mikrobloga

Orientuje się ktoś może jak wygląda sprawa z wizytą u lekarza dla Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi?
Chciałem się dzisiaj umówić do lekarza, to najbliższy wolny termin na piątek. Zapytałem czy jak jestem zasłużonym krwiodawcą to czy da radę jakoś szybciej, to pani w rejestracji powiedziała, że mam przyjść jutro na 7 rano (godzina otwarcia przychodni) i wyciągnąć kartę i razem z innymi będę od 8 przyjmowany.
Nigdy nie korzystałem z tego przywileju i nie chcę robić inby, ale czy to nie jest jakoś inaczej zorganizowane?
#krwiodawstwo
  • 14
  • Odpowiedz
@worldmaster: @kacwicki: Poszedłem jeszcze do samej doktorki się zapytać, to powiedziała, że dzisiaj mnie nie przyjmie, nawet jak jestem zasłużonym krwiodawcą.
Właśnie zadzwoniłem też na infolinię NFZ jak to wygląda i babka powiedziała, że nie muszą mnie przyjmować tego samego dnia jak nie mają miejsc, ale w ciągu 7 dni. Więc wtedy ten piątek też się wlicza.
  • Odpowiedz
@jurny_juhas: Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że od dnia 18 maja 2014 r. zmieniają się zasady udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobom posiadającym szczególne uprawnienia w tym zakresie.
W szczególności świadczenia ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i świadczenia szpitalne powinny być udzielone tym osobom w dniu zgłoszenia.
Jeżeli udzielenie świadczenia w dniu zgłoszenia nie będzie możliwe, powinno ono zostać zrealizowane w innym terminie, poza kolejnością wynikającą z prowadzonej listy oczekujących. W przypadku świadczeń ambulatoryjnej opieki
  • Odpowiedz
@poop: DO internisty ZAWSZE poza kolejnością, takie info uzyskałem kiedyś od rzecznika praw pacjenta w Krakowie jak się wykłócałem o swoje przywileje :D
  • Odpowiedz
@gurken: Zadzwoniłem jeszcze do rzecznika praw pacjenta, to powiedział, że do lekarza rodzinnego to nie obowiązuje. Tylko specjaliści i AOS.
  • Odpowiedz
Zadzwoniłem jeszcze do rzecznika praw pacjenta, to powiedział, że do lekarza rodzinnego to nie obowiązuje. Tylko specjaliści i AOS.


@poop: W ustawie nie ma takiego wyjątku
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20042102135

Osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i

wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń
opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach.
  • Odpowiedz
@poop: dla mnie korzystanie z tego przywileju, o ile nie jest to nagla sytuacja jak np wyskoczyl nam wyjazd firmowy do somali i musimy szybko zalatwic szczepionke, jest zenujace
  • Odpowiedz
  • 0
@heater: żeby zostać ZHDK potrzeba naprawdę wiele wysiłku, czasu i poświęcenia więc nie wydaje mi się żeby korzystanie z PRZYWILEJU było czymś dziwnym. Dlaczego posiadając taki PRZYWILEJ mam czekać do lekarza np. rok, jeżeli mogę iść jutro? Dlaczego do lekarza pierwszego kontaktu mam czekać 4 dni, jeżeli to dzisiaj jestem chory?
  • Odpowiedz