Wpis z mikrobloga

Wiem, że to tylko wątek na portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale jestem bardzo ciekaw jak odpowiecie (o ile odpowiecie) na pytanie, znajdujące się poniżej.

Jakie zmiany w konstytucji, ustawach etc. chcielibyście wprowadzić w ramach swojej własnej inicjatywy? Mam świadomość iż nie każdy jest ekspertem (mówię o sobie) w dziedzinie ekonomii czy prawa, ale mimo to proszę o podzielenie się swoimi myślami za wyjątkiem tymi bardzo głupimi typu "Zajmijmy Lwów i Wilno", czy "Wypowiedzmy wojnę Norwegii i z miejsca się poddajmy, przyjmując ich rządy i bogactwa".

PS Jeśli z kimś się nie zgadzamy, to nie rzucamy mięsem w jego stronę, lecz staramy się go zrozumieć bądź szukać kompromisu tudzież przekonać go do naszej myśli używając logicznych argumentów. Nie obrażamy się również na krytykę! Jeśli podobny temat kryje się na tym portalu, a ktoś wie gdzie go szukać to proszę o wiadomość prywatną. Jeśli mój wpis jest duplikatem, który pojawia się co na drugim mikroblogu to z góry przepraszam.

Nie wiem czy są to używam poprawnych tagów :D #4konserwy #neuropa #bekazpisu #bekazpo #jakwlesie #dobrarada
#pomysly #polityka

Tymczasem sam odpowiem sobie na pytanie. Gdybym, mógł to z restrukturyzowałbym media publiczne to jest:

1. Całkowita likwidacja telewizji i radio publicznego, bądź ograniczenie ich ilości do absolutnego minimum to jest utrzymanie jednego, dwóch kanałów, który rzeczywiście spełniałyby swoją misję kulturalno-naukowo-informacyjną, a co za czym idzie likwidacja, spadek opłaty  abonamentu rtv (który obecnie płaci tylko 1 mln gospodarstw domowych, firm według wp.pl)

2. Telewizja, radio zostają i są utrzymywane przez ludzi, którzy wykupią abonament na kodowany sygnał.
  • 2