Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio wii z zainstalowanym softmodem jednak nie potrafię zmusić konsoli do odczytywania kopii gier. Na konsoli oprócz Homebrew chanel zainstalowany jest także usb loader gx. Czy istnieje jakiś sposób by przywrócić wii do stanu fabrycznego i raz jeszcze spróbować ją zmodować softmodem i podogrywać to co mi odpowiada? Ewentualnie czy istnieje jakaś magiczna paczka modów która ma w sobie już wszystko i po instalacji (na to co już jest zainstalowane) nie będe musiał już nic robić? Czytam na razie poradniki z polskiego forum o wii ale tam jest chaos, poza tym większość postów jest z roku 2011-2012 a może do teraz wyszło coś co agreguje wszystkie mody musthave?

do konsoli nie dostałem żadnych kart sd, usb itp.
Z przerabianiem konsol zazwyczaj dawałem sobie radę sami bawiłem się tak już ps2, x360
Jak by ktoś miał ochotę mi pomóc to wielkie dziękuje.
#wii
  • 4
@yacolek: mogę postępować tak jak przy instalacji na świeżej konsoli (oczywiście pomijając sam soft mod bo on już jest i wolał bym się skupić na dograniu tego usb loadera tylko), czy też raczej nie?
@masslaw: czyli jest ta jak mowie, ze masz w menu konsoli niby homebrew channel i usblaoder, ale odpalenie pewnie daje czarny ekran? to teraz wystarczy ze na akrte SD wrzucisz odpowiednie pliki, zeby te programy dalo sie odpalac i tyle no, pobierz sobie usbloadera iw rzuc to co trzeba do sd://apps/usbloader_gx bodajze itp

Ale no nic nie stoi na przeszkodzie zebys sobie ją ponownie 'przerobił' z tym tutorialem. wgranie ponownie tego
@yacolek: Zerkam właśnie na ten poradnik podesłany przez ciebie i będe starał się zrobić ponowną instalacje cIOS, mam nadzieje że nic nie popsuje.

Akurat hbc sie odpala i mogę załadować aplikacje z karty czy też usb. Problem sprawia ten usb loader bo po uruchomieniu wyrzuca błąd i pad przestaje odpowiadać. Próbowałem dogrywać na kartę usb loader ale ten po próbie odpalenia znowu mówi że nie mam ios 248 czy też 249.