Wpis z mikrobloga

Dział projektowy VW, rok 2004

- Słuchaj, Dieter... bo my zaprojektowaliśmy do tego modelu elektronicznie sterowany zespół termostatów, który ma za zadanie utrzymywać silnik zawsze we właściwej temperaturze pracy, wspomagać nagrzewanie i zapobiegać przegrzewaniu, korzystający z przetwarzanych na bieżąco danych z ECU, i wprawdzie to jest Meisterstuck dojcze technologii, ale tak sobie pomyślałem... czy on da sobie radę w grudniu w Polsce?

- A nie, tym to się nie przejmuj. Grzyby i tak sobie nawtykają kartonu!

#zlomnik #heheszki #motoryzacja
goferek - Dział projektowy VW, rok 2004

- Słuchaj, Dieter... bo my zaprojektowaliś...

źródło: comment_t86aE57oonhUuockoiOeRLFkpAX8ivmJ.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@goferek: zawsze mnie to zastanawiało. O ile w starych samochodach to miało sens, o tyle nowoczesne konstrukcje już problemu nie mają. A i tak Janusze jeżdżą z kartonami na atrapie chłodnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@goferek: @jurny_juhas:. W niektórych silnikach (np a FF 1.6 tak miałem) jak nie napełnisz/odpowietrzysz dobrze, to masz banie powietrza i jak dochodzi do termostatu to się nie otwiera i wskazówka leci na czerwone pole. Do 80% silników wlejesz płyn i jest git. 20% musisz ciśnieniowo napełnić lub w zależności od silnika odpowietrzyć. Goście w pseudo serwisach jak nie mają pojęcia to rozwiercają termostat, obieg jest otwarty cały czas i temperatura
  • Odpowiedz
@goferek: Tak z ciekawości, jestem posiadaczem diesla 1.3 multijet, i nagrzewa się bardzo powoli, ale teoretycznie termostat dziala bo chlodnia poniżej optymalnej jest zimna. MEchanik mowi że w dieslach to normalne, macie jakieś wlasne doswiadczenia?
  • Odpowiedz
@johni4k: Tak jak pisze gość wyżej - diesel ma większą sprawność (mniej straty energii w postaci ciepła, bo tam nawet paliwo wybucha od ciśnienia) więc dłużej się nagrzewa.
  • Odpowiedz
@johni4k: może częściowo działać, ale nie domykać się do końca, co właśnie tak się objawia, że silnik nie trzyma temperatury przy delikatnej jeździe lub na postoju. Z drugiej strony jak jest zimno to sam blok stygnie, a nagrzewnica też oddaje ciepło.
  • Odpowiedz