Wpis z mikrobloga

oni mają w ofercie 15 gatunku miodów. To całkiem sporo jak na polskie warunki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kup lepiej od normalnego pszczelarza z okolicy. Cena miodu to minimum 23zł za kilogram (wlkp), unikaj rozlewni miodu (mają napis: mieszanka miodu z ....). Tylko skrystalizowany. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@andrzeii: co za miód kosztuje 23pln/kilo ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Południowy wschód to np. 0.9L spadzi po 40pln w detalu.
W zasadzie to nie mniej niż circa 4dychy kosztuje spadziowy w całej pl.
  • Odpowiedz
@Dibhala: dobra, chciałeś być sprytny ale ci nie wyszło. Spadz jest jednym z najdroższych miodów. Ja mówię o najpopularniejszym miodzie w Polsce : rzepak lub wielokwiat.
  • Odpowiedz
chciałeś być sprytny

@andrzeii: nic bardziej mylnego

Nawet wielokwiatu nie widziałem tak tanio u pszczelarzy, a i w kilku sklepikach online sprawdzałem z końcem lata. Chyba że za słoiczek pół litrowy. Wtedy 19-25pln by się zgadzało.
  • Odpowiedz
@Dibhala: cena zależy gdzie i od kogo kupujesz. Bezpośrednio czy u pośrednika. U mnie miod kosztuje (wielokwiat) 32zl 1,3kg, 26zł 1,0kg. U pośredników +50%. Jakbyś chciał zobaczyć jak to u nas wygląda to zapraszam na YT z hasłem "miod od kulmy"
  • Odpowiedz
Jakbyś chciał zobaczyć jak to u nas wygląda to zapraszam na YT z hasłem "miod od kulmy"


@andrzeii: z chęcią, tylko trochę tego jest i obstawię sobie na jutro.
btw. prezentuje julian redondo bueno czy te z kanału Minta i Żywiciele? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Swoją drogą przy dość niskich cenach domniemywam, że pasieka musi spora (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Dibhala: jeżeli chodzi o kalkulację, to nie chce wyjść na natręta, ale gdzieś popełniasz błąd. Sugerując np. Że wielokwiat kosztuje 19/25 za 0.5kg, czyli 28/50 za kg, to cena twojej spadzi po 40zł wychodzi taniej niż wielokwiat. Sprawdź czy coś Ci się w excelu nie pomieszalo:)

Pasieka mamy duża, ale robimy to w 3 os., no i szczerze, sporo osób narzeka że mamy drogo. Punkt widzenia :)
  • Odpowiedz