Wpis z mikrobloga

Czy jeżeli w historii MOT (check-mot.service.gov.uk) widze, ze auto z UK ma aktualny przeglad ale sprzedawca nie ma potwiedzenia na papierze to czy przy kontroli w Polsce zaplace tylko 50 zł za brak dokumentu czy bedzie gorzej?
#motoryzacja #samochody
  • 13
@Quest: O naszych autach też są w internecie informacje, czy pojazd ma OC i przegląd jednak prawo mamy takie, że musisz przy sobie te papierki mieć i tyle. Oni mogą sprawdzić, mają możliwość, ba nawet sprawdzają przez szczekaczkę wszystkie informację ALE MUSISZ MIEĆ TE PAPIERKI #!$%@?
@Stulejusz_Wielki: No dobra w pl jest tak, ze jak mam przeglad ale nie mam dowodu to dostaje 5 dych a jak nie mam przegladu to moge dostac do 5 stow. Pytam o to czy w przypadku auta z UK tez tak bedzie czy moze jednak dostane te 5 stów.
@Quest: Nie uznają zagranicznej bazy, bo nie jest połączona z naszą. Kara za brak OC od tego roku wynosi 3700 zł, a nie 5 stów (jeśli nie masz dokumentu potwierdzającego poprzednią polisę, która skończyła się do 2 tygodni temu).
Tylko nie wiem jak wysokość kary ma się do aut z zagranicy.
@Quest: A sorry, coś mi się pochrzaniło, przeczytałem jedno, a myślałem o drugim. Za brak przeglądu to poza mandatem chyba jeszcze kierują obowiązkowo na takowy.
@Quest: Ale policji w Polsce i ogólnie w większości państw UE nie interesują zagraniczne bazy. Nie masz papieru = nie masz przeglądu. Z autem krajowym to są w stanie to zweryfikować na miejscu, z zagranicznym nie.
Z autem krajowym to są w stanie to zweryfikować na miejscu,


@chwed: Nie są w stanie, bo dane zarówno w KSIP jak i CEPiK są często nieaktualne, dlatego jak nie masz przegladu, lepiej "nie miec" dowodu w trakcie kontroli i zabulić 50, niż bujać się z czepliwym wonsem za brak przeglądu.
@slonski_pieron: Zatrzymano mnie do kontroli i dowiedziałem się, że od trzech tygodni jeżdżę bez przeglądu. Dostałem 20zł mandatu, a że byłem w obcym mieście to pojechali ze mną na SKP, zrobiłem przegląd i oddali dowód po podpisaniu kilku kwitów. Najniższy mandat to 20zł i jak trafisz na takiego, co chce wyrobić normę mandatów ale nie zależy mu na #!$%@? w wysokości tego mandatu to da najniższą półkę.
ł i jak trafisz na takiego, co chce wyrobić normę mandatów ale nie zależy mu na #!$%@?


@Stulejusz_Wielki: Słowo klucz: "jak trafisz". Jeżdżąc autem rzucającym się w oczy w mieście w którym każdy wons chce się wykazać, lepiej dowodu po prostu "nie mieć" niż tracić dzień na załatwienie formalności związanych z odzyskaniem dowodu (najczęściej zatrzymanego z powodu widziMisia) z urzędu. Nawet jak w papierach wszystko ok.
(najczęściej zatrzymanego z powodu widziMisia)


@slonski_pieron: Czyli led w postojówkach, ksenon hid, niebieskie postojówki, niebieskie podświetlenie tablicy rejestracyjnej, podświetlane wentyle na niebiesko i spryskiwacze, pomalowane na czarno lub ofoliowane tylne lampy, przyciemnione przednie boczne szyby, pochylone koła i mógłbym tak wymieniać tego widzi mi sia.
A najczęściej występuje to w markach bmw i najczęściej w tych poniżej 2000 roku produkcji, golfach 2, 3, 4 i co raz częściej passatach b5 czy
ksenon hid


@Stulejusz_Wielki: Można mieć.

pochylone koła


@Stulejusz_Wielki: Tu też nie ma jasno określonych w przepisach norm dotyczącyh geometrii.

Niemniej jednaj nie o tym mówię. Sytuacji kiedy czepiają się dla zasady na siłę jest multum, sam straciłem dowód za niesprawną "zapatkę(zembatkę)" (pisownia oryginalna) w ręcznym mimo, że wszystko było ok, ale trzeba było się do czegoś doczepić. Auto na drugi dzień przejechało ścieżkę diagnostyczną na stacji, sprawdzono rzekomą "zapatkę(zembatkę)" (diagnosta