Wpis z mikrobloga

To bardzo skomplikowana sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@blondeblossom: Nie neguję ale w ustach kobiety brzmi to ... bardzo stereotypowo. Wszystko jest takie skomplikowane, oh ...

Przepraszam za ironię ale nie lubię zarówno jak faceci jak i kobiety lubią wchodzić na głowę drugiemu. Tylko kobiety są wychowywane w tym od małego a faceci ... no niestety są często patologicznie wychowywani do kompletnej ignorancji zdania drugiej osoby w
@mersi: Każdy ma swoje doświadczenia w temacie i nie mi nikogo oceniać, ale jeżeli gość głaszcze pytonga po każdym buziaczku z dziewczyną to taka trochę patologia i chyba najwyższy czas żeby "przerwał ten łańcuch zdarzeń" poprzez zaproponowanie swojej lubej jakiegoś pettingu chociaż. 18 nie ma ale to chyba można nie?

@Kaplanka: że niby co? Dojrzała na tyle żeby przyprawiać mu niebieskie jajca a nie może pójść kroku dalej?
@Rodriquez: Jest sporo argumentów za tym żeby żyć przed ślubem we wstrzemięźliwości.

- związek buduje się na przyjaźni i wzajemnym poszanowaniu swoich wartości
- nie traktuje się drugiej osoby przedmiotowo, na zasadzie chcę seksu to od razu go mam
- jest łatwiej podjąć decyzję o założeniu rodziny i zalegalizowaniu związku, a nie "narzeczeństwa", które ciągną się latami
- seks staje się czymś na co się czeka i co traktuje się z
@InsaneMaiden

-Zwiazek mozna smialo budowac na przyjazni i poszanowaniu wlasnych wartosci dymajac sie ile wlezie - przyjazn wszak zostanie umocniona przez stawianie najwyzej partnera, a nie widzimisie dziadka na chmurce
- nie wiem co ma seks do traktowania partnera przedmiotowo, pod "chce to od razu mam" mozesz pociagnac kazdy aspekt zwiazku, od pocalunkow do robienia kanapek. Przedmiotowe traktowanie to konsekwencja charakteru osoby, a nie pozycia
- czyli szybsza decyzja o zalozeniu rodziny
@Choir: @InsaneMaiden: A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że o ile mi wiadomo w Biblii nie ma ani jednej wzmianki że seks przedmałżeński jest zły! Jest tylko opowieść o Onanie który marnuje nasienie (seks przerywany) i Bóg się na niego złości, a Kościół podciąga tą opowieść jako potwierdzenie że seks przedmałżeński to grzech.

Uprzedzam: "nie cudzołóż" nie dotyczy seksu przedmałżeńskiego - to dotyczy ludzi po sakramencie małżeństwa / kapłaństwa.
A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że o ile mi wiadomo w Biblii nie ma ani jednej wzmianki że seks przedmałżeński jest zły


@blueray: to chyba jesteś jednym z tych niedouczonych ignorantów, co Biblii nie przeczytali, ale się wypowiadają co im się wydaje.

Daleko nie trzeba było szukać, Kpl 22:13-29

Jeśli ktoś poślubi żonę (...) i zniesławi ją mówiąc: «Poślubiłem tę kobietę, a zbliżywszy się do niej, nie znalazłem u