Wpis z mikrobloga

Test zasilacza Seasonic Prime 750 W Titanium - Piękna ta bestia!
Stało się mireczki i mirabelki! Zapowiadane testy zasilaczy powróciły na PurePC! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pierwszy ogień poszła jednostka z wysokiej półki w postaci Seasonic Prime 750 W Titanium. W skrócie? Konstrukcja wnętrza, jak i wysoka sprawność zasilacza, przekłada się na ekstremalnie wydajną, a zarazem cichą pracę jednostki. Jedynym minusem pozostaje wysoka cena.

---

Seasonic długo kazał czekać na zasilacze z certyfikatem 80 PLUS Titanium, jednak PRIME Titanium 750 W to nietuzinkowa jednostka o bardzo wyśrubowanych parametrach elektrycznych. Efektywność testowanego modelu jest naprawdę bardzo wysoka, jednak na szczególne uznanie zasługują wyniki podczas niskich obciążeń. Elektrycznie jest rewelacyjnie - pamiętajcie iż PRIME Titanium to nadal analogowe konstrukcje, ponieważ nie uświadczymy w nich żadnych cyfrowych układów. OK, można by ostatecznie ponarzekać choćby na brak monitoringu czy kontroli podstawowych parametrów pracy, znanych z zasilaczy Corsair AXi, Enermax Digifanless czy świeżych Cooler Master MasterWatt Maker. Wnętrze zostało zaprojektowane pod kątem optymalizacji przepływu powietrza, a zastosowanie wyłącznie najwyższej jakości podzespołów elektronicznych, gwarantuje stabilną i bezawaryjną pracę potwierdzoną dziesięcioletnim okresem gwarancyjnym. Wszystko to przekłada się również na ekstremalnie cichą pracę jednostki zasilającej. Dotychczas moim numerem jeden pod kątem kultury pracy pozostawał be quiet! Dark Power Pro P11 z rewelacyjnym wentylatorem SilentWings 3. Seria PRIME Titanium podnosi poprzeczkę bardzo wysoko, bo wentylator nawet po przeciążeniu zasilacza do ponad 900 W nadal pozostawał niemal niesłyszalny. Układ chłodzenia jest na tyle cichy, że nie widzę sensu wyłączania wentylatora, który swoją drogą w trybie półpasywnym uruchamia się przy ~60% obciążenia, co odpowiada ~450 W. Tak więc podejrzewam, że w trybie pracy hybrydowej w większości przypadków się w ogóle nie uruchomi, nawet w konfiguracji z najwydajniejszym akceleratorem graficznym NVIDIA Titan X Pascal... no przynajmniej przez pewien czas. Wszystkie przewody z wyłączeniem głównego wykonano z czarnych wiązek taśmowych, oczywiście są solidne, aczkolwiek ich elastyczność mogłaby być trochę lepsza.

Pozostaje kwestia opłacalności zasilacza, który w polskich sklepach wyceniany jest na 999 złotych. Czy to dużo? Można śmiało powiedzieć, że tak, aczkolwiek najbliższy konkurent Super Flower Leadex Titanium 750 W kosztuje porównywalne pieniądze, oferując tylko 5 lat gwarancji przy braku taśmowych wiązek. Na pewno jest bardzo drogo, szczególnie w odniesieniu do jednostek z certyfikatem 80 PLUS Platinum o tej samej mocy, które znajdziemy od 650 złotych. Cóż, mówimy jednak o zasilaczu skierowanym do wąskiej grupy entuzjastów z głęboką kieszenią, którzy szukają mocnego, a zarazem niesamowicie cichego PSU gwarantującego rewelacyjne parametry elektryczne. PRIME Titanium zrobił na nas ogromne wrażenie, nie tylko pod względem specyfikacji, ale również w kontekście bardzo wysokiej jakości wykonania, dbałości o detale czy dodatkowego wyposażenia. Otrzymuje zatem od PurePC dwa najwyższe odznaczenia: Polecamy oraz Wydajność!

Dużo, dużo obszerniej wraz ze wszystkimi pomiarami tutaj:
https://www.purepc.pl/zasilacze/test_seasonic_prime_750_w_titanium_piekna_ta_bestia

W razie pytań - czekamy i słuchamy(czytamy). Zarówno jeśli chodzi o testowany zasilacz, samą procedurę jak i każde inne zagadnienie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #hardware #komputery #pcmasterrace #elektronika
PurePCpl - Test zasilacza Seasonic Prime 750 W Titanium - Piękna ta bestia!
Stało si...

źródło: comment_IDcq6Eo4yjJLzhVPAOTEP6ICtoqQMkWI.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: wydawało mi się, że przez jakiś czas to Corsair miało patent na odpinane kable od zasilacza i dlatego inni producenci tego nie robili - coś się zmieniło?
  • Odpowiedz
@sorek: W pełni modularne jednostki są na rynku od dawna, nawet w znacznie niższych segmentach cenowych. Po prostu półmodularne są tańsze w wytworzeniu no i wiązka ATX 24-pinowa chcąc nie chcąc zawsze w komputerze, który ma działać będzie podłączona.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl chciałbym by kiedyś weszły jakieś tanie zasilacze takie z 400w z pół pasywny chłodzeniem. Chociaż wtedy może być i nawet 750w tylko żeby cena była dla biedoty
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Nie Ty jeden, sporo osób by na tym skorzystało. Zwłaszcza w średnim segmencie, gdzie budżet nie jest tak okrojony, mocnych jednostek nie potrzeba, ale nadal zależy nam na wydajności i kulturze pracy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: no to idę czytać, zobaczymy co tam piszczy(miejmy nadzieję, że nic :D) czekam na testy niskiej półki tzn. antec vp500, vs450 i l1 500w, jednostki te są mocno konkurencyjne i już nie jednokrotnie widziałem dyskusję na ten temat a recenzji mało niestety :/ chętnie bym zobaczył też cx450/550m ale nie wszystko na raz ( ͡° ͜ʖ ͡°) pozdrawiam
  • Odpowiedz
@haoos: Jeden tańszy model jest już akurat na testach, jednak nie chcę rzucać żadnych dat kiedy się pojawi co by potem nie wyjść na kłamcę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co do VS450 - to ta sama platforma co SE530 z tego co pamiętam i "dupy nie urywa". Obecne są spadki napięcia +12 V przy dużych obciążeniach, no ale trudno o cuda w tej cenie. Również pozdrawiamy! (
PurePCpl - @haoos: Jeden tańszy model jest już akurat na testach, jednak nie chcę rzu...

źródło: comment_knonnrme5ZsUbVDxrTF6EkbekZ1f8Loc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz