Wpis z mikrobloga

Biblia to księga opisująca kontakt naszych przodków z istotami pozaziemskimi. Tym razem na ruszt rzucimy jedne z wielu spotkań z kosmitami, których świadkami byli m.in. biblijny prorok Daniel i Jan z Apokalipsy. Prorok Daniel tak opisał swe spotkanie: "Dnia dwudziestego czwartego pierwszego miesiąca, gdy znajdowałem się nad brzegiem Wielkiej Rzeki, to jest nad Tygrysem, podniosłem oczy i patrzałem: Oto stał pewien człowiek ubrany w lniane szaty, a jego biodra były przepasane czystym złotem, a ciało zaś jego było podobne do tarsziszu, jego oblicze do blasku błyskawicy, oczy jego były jak pochodnie ogniste, jego ramiona i nogi jak błysk polerowanej miedzi, a jego głos jak głos tłumu. Ja, Daniel, oglądałem tylko sam widzenie, a ludzie, którzy byli ze mną, nie oglądali widzenia, ogarnęło ich jednak wielkie przerażenie, tak że uciekli, by się ukryć." (Ks. Daniela X-5-7)

Po raz kolejny mamy tu dokładny opis kosmity w skafandrze astronauty, dokonany przez prymitywnego technologicznie człowieka, który za pomocą znanych sobie słów i pojęć próbuje opisać to co widzi. Widząc skafander Daniel próbuje go opisać jako 'podobny do tarsziszu' i 'błyszczący niczym polerowana miedź'. Opisuje również pas ze złota oraz podświetlany hełm, który przedstawia jako podobny do 'blasku błyskawicy' a oczy do 'pochodni ognistej'. Głos kosmity niczym głos tłumu - dokładnie w taki sposób prymitywny technologicznie człowiek opisze działanie mikrofonu, za pomocą którego kosmita przemawiał.

Podobny opis przekazuje także Jan w swojej Apokalipsie: "I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił;
a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników, i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego,
obleczonego w szatę do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem. Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia. Stopy Jego podobne do drogocennego metalu, jak gdyby w piecu rozżarzonego, a głos Jego jak głos wielu wód." (Ap I-12-15)

Znowu to samo - głos z mikrofonu 'głosem wielu wód', skafander ze 'złotym pasem', podświetlany hełm zawierający 'oczy jak płomień ognia', 'stopy podobne do drogocennego metalu' - buty astronauty, a 'siedem złotych świeczników' to siedem statków kosmicznych przy których stoi ów 'syn człowieczy'.

Jeśli kogoś ciekawią takie rzeczy to odpowiedni tag to #kosmiczneopowiesci

#kosmiczneopowiesci #ufo #kosmici #religia #chrzescijanstwo #historia #ciekawostki
Pobierz Gorti - Biblia to księga opisująca kontakt naszych przodków z istotami pozaziemskimi....
źródło: comment_HJKhrJBFJFXnTe5lqvFoU4OkXQrG26tk.jpg
  • 84
Takie były realia w czasach starożytnych, a najlepszym przykładem mogą być ewangelie


@kubako: Co? Co ty za bzdury piszesz, akurat nic nie wskazuje żadna z ksiąg nowego Testamentu była przekazywana ustanie przez spisaniem.
a ewangelie zostały napisane lekko licząc po 40 latach od opisywanych wydarzeń.


@kubako: W porównaniu do ksiąg starego testamentu to dojść krótki czas.
@Zuben: Zgadzam się. Nieminiej 40 lat to jest pół życia (albo i całe dla niektórych). Patrząc z perspektywy wieków to niewiele, ale patrząc z perspektywy szczegółowego zapisu historii opowiedzianej przez kogoś innego, to wciąż bardzo dużo.
@lavinka: kiedyś sam opowiadałem się za teorią obcych z gwiazd jednak dowody fizyczne jakie widziałem do tej pory to:

- rzekome wszczepy-implanty osób "porywanych" na statki itp
- obecność obiektów na wojskowych radarach

Uważam, że nie są to wystarczające dowody by stwierdzić iż te istoty pochodzą z innych planet i przybywają w pojazdach technologicznych. O wiele więcej jest przesłanek, że są to istoty spoza naszej rzeczywistości. Jeśli chodzi o ich wpływ
@StayOut: Różne mniejsze lub większe legendy mówią o "wrotach" co bardziej mi pasuje do okienek między wszechświatami. Ograniczenia fizyczne w naszym świecie i zagrożenie promieniowaniem kosmicznym jednostkom opartym na tlenie i węglu bardzo utrudniają poruszanie się dalej niż na księżyc. Zdecydowanie łatwiej jest "obejść" problem inną czasoprzestrzenią. Rzecz jasna teoretyzuję. Co do przeszłości, bardziej mi pasuje do wyższych ras walczących między soba, a my to takie hobbity w jaskiniach, których nikt
@Zuben: A skąd wiadomo, że nie? Byłeś tam i pamiętasz? Kiedy większość ludzi jest niepiśmienna to normalne, że info idzie trybem baśniowym z ust do ust. Jak się czyta Baśnie z tysiąca i jednej nocy, to ma się bardzo biblijne skojarzenia. Podobna forma przypowieści z morałem. NT to co innego, często ST zaprzecza i moim zdaniem nie powinien być wliczany do Biblii tylko traktowany jak coś osobnego.
@lavinka: biblia również wspomina o tych bramach. Te wszechświaty są imo wrotami, portalami do tych innych gęstości. Być może prowadzą również do gęstości światów o podobnej strukturze co nasz jednak biorąc pod uwagę to co wyprawiają te istoty manifestujące się w naszym świecie skłaniam się ku teorii, że są to jednak światy o innej gęstości niż nasza (z których manifestują się te istoty w naszym świecie przybierając różne formy, poruszające się
@Zuben: przykładowo

Genesis 11:1-9. In the East, the ancient name “Babylon” comes from the Hellenized form of the Akkadian Bab-Ilu, meaning “the gate of god.” It is also known as Entemenanki, Baba-alu, the opening of the Abzu, the doorway to Hell. Scripture confirms, that if the people had been successful in their attempt, they would, indeed, have built a doorway, gate, or portal into heaven.

Genesis 28:17 – “This is none
Genesis 11:1-9


@StayOut: Jest to znana opowieść o Wieży Babel i jest wyraźnie napisane że budowali ją z cegieł i zaprawy. Cała interpretacja autora jest z dupy i nie ma żadnego pokrycia w tekście.

Genesis 28:17


@StayOut: Tekst odnosi się do ziemi obiecanej, znowu interpretacja Autora nie ma żadnego oparcia w tekście.

Gates to Hell


@StayOut: Bramy są tu użyte jako metafora i to każdy zauważy.

Door to the
@Zuben: Taaak, a może ukrzyżowanie Chrystusa to też była metafora? Albo Potop? Zauważyłam, że jak jakiś fragment Biblii nie pasuje lub jest niewygodny, to się mówi, że to była metafora. :)
Zauważyłam, że jak jakiś fragment Biblii nie pasuje lub jest niewygodny, to się mówi, że to była metafora.


@lavinka: Jedyne do czego te fragmenty nie pasują to ta bzdurna teoria, one w żaden sposób nie mówią o mitycznych bramach.
@Theia: tyle że ten pomysł jest głupi ale w twoim małym ciasnym umyśle:) prawo do wypowiedzi oczywiście masz szkoda jednak że z niego tak ochoczo korzystasz w temacie o którym jak widac nie masz bladego pojęcia a wyciąganie wniosków bądź choć zwykła ciekawość poszerzania horyzontów, nie są twoją mocną stroną:D są tu osoby które bardzo sobie chwalą pracę która wkłada Gorti w publikowanie tych ciekawych spostrzeżeń i oby tacy ignoranci jak
@666diabolique666: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDXXXDDXDDDDDDDDDXDDDDXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDXDXDXXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD