Wpis z mikrobloga

Biblia to księga opisująca kontakt naszych przodków z istotami pozaziemskimi. Tym razem na ruszt rzucimy jedne z wielu spotkań z kosmitami, których świadkami byli m.in. biblijny prorok Daniel i Jan z Apokalipsy. Prorok Daniel tak opisał swe spotkanie: "Dnia dwudziestego czwartego pierwszego miesiąca, gdy znajdowałem się nad brzegiem Wielkiej Rzeki, to jest nad Tygrysem, podniosłem oczy i patrzałem: Oto stał pewien człowiek ubrany w lniane szaty, a jego biodra były przepasane czystym złotem, a ciało zaś jego było podobne do tarsziszu, jego oblicze do blasku błyskawicy, oczy jego były jak pochodnie ogniste, jego ramiona i nogi jak błysk polerowanej miedzi, a jego głos jak głos tłumu. Ja, Daniel, oglądałem tylko sam widzenie, a ludzie, którzy byli ze mną, nie oglądali widzenia, ogarnęło ich jednak wielkie przerażenie, tak że uciekli, by się ukryć." (Ks. Daniela X-5-7)

Po raz kolejny mamy tu dokładny opis kosmity w skafandrze astronauty, dokonany przez prymitywnego technologicznie człowieka, który za pomocą znanych sobie słów i pojęć próbuje opisać to co widzi. Widząc skafander Daniel próbuje go opisać jako 'podobny do tarsziszu' i 'błyszczący niczym polerowana miedź'. Opisuje również pas ze złota oraz podświetlany hełm, który przedstawia jako podobny do 'blasku błyskawicy' a oczy do 'pochodni ognistej'. Głos kosmity niczym głos tłumu - dokładnie w taki sposób prymitywny technologicznie człowiek opisze działanie mikrofonu, za pomocą którego kosmita przemawiał.

Podobny opis przekazuje także Jan w swojej Apokalipsie: "I obróciłem się, by widzieć, co za głos do mnie mówił;
a obróciwszy się, ujrzałem siedem złotych świeczników, i pośród świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego,
obleczonego w szatę do stóp i przepasanego na piersiach złotym pasem. Głowa Jego i włosy - białe jak biała wełna, jak śnieg, a oczy Jego jak płomień ognia. Stopy Jego podobne do drogocennego metalu, jak gdyby w piecu rozżarzonego, a głos Jego jak głos wielu wód." (Ap I-12-15)

Znowu to samo - głos z mikrofonu 'głosem wielu wód', skafander ze 'złotym pasem', podświetlany hełm zawierający 'oczy jak płomień ognia', 'stopy podobne do drogocennego metalu' - buty astronauty, a 'siedem złotych świeczników' to siedem statków kosmicznych przy których stoi ów 'syn człowieczy'.

Jeśli kogoś ciekawią takie rzeczy to odpowiedni tag to #kosmiczneopowiesci

#kosmiczneopowiesci #ufo #kosmici #religia #chrzescijanstwo #historia #ciekawostki
Gorti - Biblia to księga opisująca kontakt naszych przodków z istotami pozaziemskimi....

źródło: comment_HJKhrJBFJFXnTe5lqvFoU4OkXQrG26tk.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Theia: Jeśli wczytasz się to zauważysz, że nie są takie jak nasze, istnieją pewne różnice co jest normalne, tak samo jak normalne jest, że ogólny wzór takich strojów musi być uniwersalny we wszechświecie. Astronauta nie może np. chodzić nago, bez hełmu ani odpowiedniej aparatury tlenowej, żywieniowej czy komunikacyjnej, którą najlepiej umieszczać w ubraniu.
  • Odpowiedz
@Theia: Czyżby mechanizm wyparcia? Podaję konkretne opisy wyglądu kosmitów i wyglądu statków kosmicznych, których jest pełno w Biblii - wystarczy przeczytać, przeanalizować i spokojnie dojść do wniosku, że 'Bóg' i 'aniołowie' to po prostu istoty pozaziemskie, których nasi przodkowie brali za 'bogów'. Rozumiem, że dla niektórych taka idea może się wydawać szokująca lub niszcząca światopogląd, jednak niewiedza i ideologia nie powinny przysłaniać prawdy, która została spisana na kartach Biblii (nie
  • Odpowiedz
@Gorti: szokująca czy niszcząca pogląd? to kolejna książka fantastyczna, a ty się zachowujesz jakby jakieś objawienie o kosmitach, chociaż równie dobrze mógł to napisać ktoś po nalewce z grzybków xD

czytałam całą Biblię i niestety, ale jedyne co, to mogę się z ciebie teraz pośmiać zdrowo :D

  • Odpowiedz
@Theia: Ale czemu odrazu sugerujesz ze to glupie czy niepoważne, ludzie wierzacy w rozne religie, to jest ok, ale jak ktos interesuje sie czy wierzy w takie rzeczy to "hehe ale durnie"

myślenie, że kosmici wyglądają dokładnie tak, jak zawsze sobie ograniczone umysły wyobrażały: skafandry, statki kosmiczne, w ogóle ciała jak u ludzi. naprawdę brakuje wam wyobraźni xDDDDD

Myslenie ze jest sie madrym i oswieconym, no bo moja racja jest
  • Odpowiedz
ludzie wierzacy w rozne religie, to jest ok


@Techies: nie, taka sama głupota jak to gówno :D
jak ktoś machnie wpis że niedziele i do kościoła czy mikomodlitwa to wielkie heheszki i beka z podludzi, a jak ktoś robi dokładnie to samo z tą samą książką, tylko inną teorią to nagle takie ciekawe i oświecone i odczep się jak możesz tak szydzić xDDDDDDD
  • Odpowiedz
@Theia: Tak jak myślałem - niezrozumienie jest podstawą Twojego zachowania. Uważasz, że Biblia to 'książka fantastyczna' mimo że postaci w niej opisane to postaci historyczne. Uważasz zatem, że Ci ludzie faktycznie istnieli (no chyba że wystąpisz przeciwko historykom i uznasz, że wszystkie postacie mniej więcej od Mojżesza są zmyślone), jednak byli na tyle upośledzeni, że wymyślali sobie historie o bogach i aniołach, a wyobraźnię mieli na tyle rozwiniętą, że 2500
  • Odpowiedz
@Techies: Taka reakcja jest normalna u wielu osób - wyszydzić, wyśmiać, wykpić, ponieważ rzeczy o których opowiadam nie pasują do ich koncepcji świata. Osoby niezdolne do merytorycznej dyskusji, za to zdolne do obrażania. Racjonalny człowiek wysł#!$%@? drugą osobę, sprawdza wszystko u źródła, czyta i sam wyciąga z tego wnioski, rozważając taką hipotezę, natomiast sporo osób podnosi raban i na tym kończy się debata.
  • Odpowiedz
@Theia: @Techies: A nie mówiłem, właśnie tak wygląda dyskusja z wieloma osobami. Kiedy my za kilkanaście lat ruszymy na Marsa i nasi naukowcy zaczną tam sztucznie tworzyć życie, różne zwierzęta adaptowane do marsjańskich warunków i zapragną stworzyć istoty inteligentne, które będą przypominać człowieka to @Theia też pokrzyczy, że to wspaniała fantastyka, tak już bywa.
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Wczoraj podawałem wcześniejsze podania, sięgające czasów Mojżesza a więc ok. 3300 lat temu, gdzie 'ukazywali się' całym tłumom. Śledzą nas od samego początku, po prostu dziś wybrałem te dwa opisy. O Jezusie opowiem innym razem, żeby nie podawać wszystkiego naraz.
  • Odpowiedz