Wpis z mikrobloga

TenisFlesz 028, 26/11/16, podsumowanie wczorajszego dnia w tenisie. Zapraszam na TenisFlesz.pl po filmy/zdjęcia! ʕʔ Dzisiaj między innymi:

→ W Zagrzebiu atmosfera rewelacyjna, poziom już nie,
→ Fragmenty świetnego wywiadu z Eleną Vesniną,
→ Novak Djokovic będzie grał w ubraniach Nike?

→ 1 – 1 po pierwszych dwóch spotkaniach finału Pucharu Davisa. Na minus, mało interesujące spotkania z niezbyt wysokim poziomem. Na plus, niesamowita atmosfera i wiadomość, że niedzielny mecz Cilic M v Del Potro JM to będzie „live rubber”, czyli mecz o coś.

O samych spotkaniach nic ciekawego napisać nie można. Marin Cilic pewnie prowadził do momentu, gdy zaczął grać tragicznie. Frederico Delbonis wrócił do meczu na poważnie, bo zrobiło się 2-2, ale w piątej partii spokojnie tryumfował faworyt. W drugim meczu kibiców mógł porwać jedynie tie-break drugiego seta, w którym „Dr Ivo” wrócił ze stanu 4-6, aby wygrać 8-6, i końcówka czwartego, gdzie świetny return „Delpo” pozwolił mu przełamać rywala na *6-5.

Z informacji dotyczących samych spotkań, wiadomo już, że Marin Cilic zagra w meczu deblowym w parze z Ivanem Dodigiem. Chorwat od razu po swoim spotkaniu ogłosił, że wystąpi w grze podwójnej. Bardziej ostrożny był JMDP, który zapowiedział, że jego występ będzie zależny od tego jak zregeneruje się jego nadgarstek. Aktualnie, argentyńscy dziennikarze poinformowali, że „Delpo” powalczy dziś o drugi punkt dla Argentyny, prawdopodobnie u boku Guido Pelli.

Zdecydowanym faworytem mimo wszystko para Chorwatów, która ma rewelacyjny bilans w deblowych meczach Pucharu Davisa.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


Wspomnieć jednak warto o atmosferze w Zagrzebiu. Argentyńczycy stworzyli fanatyczną atmosferę, przypominającą bardziej tą z piłkarskich stadionów, a nie tenisowych aren. W hali pojawiło się wczoraj podobno blisko 2000 argentyńskich fanów i tak ma być również dziś oraz jutro.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


Hala wypełniona po brzegi.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


Na meczach zgodnie z zapowiedziami pojawił się Diego Maradona i był chyba jednym z aktywniejszych kibiców reprezentacji gości. Wielokrotnie pokazywany w TV. Diego szalał. Po lewej stronie jego partnerka, obecna.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


→ Aleksandr Nedovyesov w meczu z Yoshihitą Nishikoką zszedł z kortu przy stanie 46 12, co było szesnastym kreczem w karierze Kazacha. Nie przeszkodziło mu to jednak w rozegraniu chwilę później finału turnieju deblowego. W parze z Khabibulinem wygrali z parą Elgin/Istomin 76 62.

→ Matteo Berrettini zalicza z pewnością swój najlepszy tydzień w swojej tenisowej karierze. 20-letni Włoch pokonał w dniu wczorajszym Tommy’ego Robredo 64 76 i awansował do półfinału Challengera w Andrii. Wcześniej poradził sobie m.in. z Marco Chiudinellim 76 67 76, broniąc w trzecim secie trzech piłek meczowych.

Berrettini, będzie aktualnie trzecią rakietą Włoch w rankingu U21 za Gianluigi Quinzim (zwycięzcą juniorskiego Wimbledonu) i Andreą Pellegrino. Jeśli dzisiaj poradzi sobie z Egorem Gerasimovem, w poniedziałek zadebiutuje w Top500.

→ Novak Djokovic w ubraniach Nike? Kariery Rogera Federera i Rafy Nadala wydają się powoli zmierzać ku końcowi, więc amerykańska firma szuka rozwiązań na najbliższe sezony i chciałaby rozpocząć ubierać „Nole”. Na ten moment nic nie jest potwierdzone, ale możliwe, że w nowym sezonie zobaczymy Serba w nowej marce.

Djoković na początku swojej kariery grał w ubraniach Adidasa. W kolejnych sezonach Serba można było oglądać także w produktach Sergio Tacchiniego oraz Uniqlo.

→ Ricardas Berankis nie zagra przez cztery miesiące. Litwin przeszedł operację biodra i musi poddać się dłuższej rehabilitacji.

→ Elena Vesnina udzieliła świetnego wywiadu dla portalu Championat.com, a najciekawsze fragmenty z rosyjskiego na angielski przełożył Dmitry Shakhov.

„Ciężko było znaleźć jakieś lepsze mięso czy rybę podczas Igrzysk Olimipijskich w Rio. Jadłem więc cały czas kurczaka z ryżem. Organizacja nie była perfekcyjna, ale spodziewaliśmy się tego. Kiedy dowiedziałam się, że za IO nie ma żadnych punktów, nie obchodziło mnie to. I tak były one dla mnie czymś specjalnym. Marzyłam o nich jako dziecko. Nigdy nie liczyłam też pieniędzy, które wygrywałam. Zawsze walczyłam o cele sportowe – tytułu, finały. Zazwyczaj nie wiem jaka jest pula nagród.”

„Moje małżeństwo pomogło mi. Mój mąż nie gra w tenisa, ale grał w siatkówkę. To było dla mnie ważne, że wiedziałam, że jeśli będę 16 czy 116, on będzie mnie wspierał. Czasami jestem smutna przez kilka dni po porażce, a po zwycięstwie szaleje przez tydzień. Czasami pyta mnie czy nie mogę cały czas wygrywać i chodzić non-stop uśmiechnięta.”

„Czasami otrzymuje nieprzyjemne wiadomości. Mogę dostać komentarz, „żebyś zdechła”, wchodzę w profil tej osoby, a tam jego żona i dzieci. Śmiejemy się z tego z Nastyą (Pavlyuchenkova). Ludzie nie mają wyobraźni, ciągle piszą to samo. Chciałabym ich nienawidzić, ale bardziej mi ich szkoda.

„Muguruza nie integruje się z innymi. Mi takie podejście nie odpowiada. Ale ciężko mieć przyjaciół, gdy grasz przeciwko sobie. Ja osobiście bardzo przyjaźnie się z Katyą (Makarovą). Nienawidzimy grać, gdy jesteśmy po dwóch stronach siatki. Wiem, że gdy tenis się zakończy, będziemy nadal się spotykać. Rok temu były plotki, że się pobiłyśmy, ale przestałyśmy chwilowo grać z powodu jej kontuzji.”

„Czasami otrzymuje propozycję wspólnej gry od dziewczyn z okolic #150 miejsca (rankingu deblowego). Nie wyobrażam sobie pisać do najwyżej notowanych deblistek, gdy byłabym tak nisko. Myślę sobie, „dziewczyno, musisz najpierw trochę pograć i dopiero wtedy próbować”.

→ Jednak. Turniej w Nicei przenosi się do Lyonu i jego przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 20-27 maja pod nazwą „Open Parc Auvergne-Rhône-Alpes Lyon”. Decyzja o niezmienianiu kalendarza wzbudziła małe kontrowersje, ponieważ w tym samym tygodniu odbywa się także impreza w Genewie, oddalonej od Lyonu o 150km.

Turniej w Nicei znika z kalendarza po raz pierwszy od 2010 roku, odkąd wrócił po blisko 13-letniej przerwie. Głównym powodem zmiany miejsca rozgrywania imprezy jest brak możliwości rozbudowy obecnego kompleksu tenisowego. W Lyonie przeciwnie, ma tam powstać nowy kort centralny, który pomieści około 4000 kibiców.

→ Więcej statystyk od @WTAStats. „Wynik, gdy pierwszy set kończył się wynikiem…”

Rewelacja.

Filmik/zdjęcie na TenisFlesz.pl


#sport #tenis #tenisflesz
  • Odpowiedz