Wpis z mikrobloga

w związku z tym znaleziskiem http://www.wykop.pl/link/3460373/mysliwi-postrzelili-mezczyzne/ naszło mnie na takie przemyślenia na temat myśliwych. dlaczego nie strzelają do zwierząt amunicją usypiającą? takie zwierze mniej cierpi niż po złym postrzale, po prostu zasypia i można je bardziej humanitarnie dobić a w razie wypadku człowieka można odratować. ja rozumiem, że myśliwi są potrzebni i sam lubię dziczyznę, ale w-----a mnie to, że chwalą się tym, że zabijają i są z tego dumni. a jak ich ktoś o to zapyta to tłumaczą się tym, że lubią być blisko natury, polowanie to głównie spacer po lesie a zabijanie to konieczność ( @dorotka-wu , wołam głównie dlatego bo ciebie kojarzę jako polującą która się tym chwali) a zdjęcia z bronią i zabitymi zwierzętami pojawiają się w necie nie wiadomo skąd. nie da się takiego zwierzaka uśpić? pytam się bo po prostu nie wiem. pewnie takie naboje usypiające mają mniejszy zasięg, ale to tym lepiej dla myśliwych. większe wyzwanie i więcej łażenia po lesie.
#myslistwo #bron
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toodrunktofuck: uwierz mi, że chciałabym zapolować z kuszą lub łukiem - ale w Polsce jest to zabronione. O tym płaczu to chcę Ci udowodnić, iż mamy uczucia. Oczywiście, że poluję dalej. I jak możesz zobaczyć na moim profilu nie ma ani jednego zdjęcia mnie z pozyskaną zwierzyną.
Wiele różnych kręgów ma swoją "gwarę". Dodatkowo gwara łowiecka nie powstała w XX wieku - a dawno dawno temu - kiedy polowanie było
  • Odpowiedz
@dorotka-wu: ja to i bym się może z tobą dogadał, tak jak z tym wujkiem co to go uwielbiałem i z kilkoma polującymi znajomymi, tak samo jak z kilkoma kibolami. jest ok dopóki nie wchodzimy na drażliwe tematy bo ty mnie raczej nie przekonasz, tak samo jak ja ciebie bo nasze poglądy są trochę podobne, ale różnią się w znaczących punktach. nie uważam cię za mordercę co kąpie się we
  • Odpowiedz
polowanie z lukiem i kusza jest mniej humanitarne niz polownaie z bronia palna. belt/strzala wylacznie przecina tkanki i porusza sie zbyt wolno by wywolac efekt fali uderzeniowej w tkankach i plynach ustrojowych. tylko bron palna i bardzo szybko poruszajacy sie pocisk gwarantuje efekt fali uderzeniowej - najczesciej sprawia ze organizm po prostu "wylacza sie". jak trafimy cos w serce to natychmiast pada nie dlatego ze serducho nie bije tylko dlatego ze cisnienie
  • Odpowiedz
@grzsci: ryba nie piszczy przy wyciaganiu z wody wiec gowniaki nie majace pojecia o naturalnych metodach pozyskiwania zywnosci nigdy o tym nie mysla xd / zlodzieje typu lpm tez nie beda walczyc z wedkarzami bo ryba nie ma ladnych oczek i futerka wiec postujac na ryjbuku jej fotke nikt nie otworzy portfela by slac dotacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
i ciągle nie wiem co z tym usypianiem.


@toodrunktofuck: Bo to jest tak niedorzeczne, że aż ciężko wytłumaczyć. Ale spróbuję. Po pierwsze tak jak napisałeś: różnica zasięgu. Nabój usypiający to taka specjalna strzykawka wystrzelona z takiej jakby wiatrówki. Żeby przebić skórę zwierzęcia musiałaby mieć dużą energię, czyli mówimy o zasięgu kilku metrów. A i tak ciężko mi sobie wyobrazić żeby przebiła skórę np. dzika. Po drugie, tak jak Ci już
  • Odpowiedz
@grzsci: jak się złowi rybę która spełnia wszystkie normy i można ją zjeść, ale wypuszcza się tylko dlatego bo nie ma się na nią ochoty albo trzeba za nią zapłacić przy wyjściu z łowiska to tak, chociaż mniej rygorystyczne bo nie zawsze wiadomo co się złowi i po złowieniu ryba przeżywa, nie to co po polowaniu, tak więc porównanie trochę z d--y. czasem jeżdżę ze znajomymi na ryby, ale na
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: zrob karabin ktory dostarczy strzykawke z pasujacym pod konkretna zwierzyne srodkiem na 100 metrow nadajac jej rotacje gwarantujaca przewidywalny tor tolu pamietajac ze wypelnia ja plyn a nie olow. potem spraw by zwierze zasnelo natychmiast po otrzymaniu zastrzyku. na deser zrob tak by dzialalo to w strzelbie ktora by trafic w malego lecacego ptaka musi za kazdym razem wywalic garsc malych kuleczek. jesli cos takiego zrobisz to mozna zaczac
  • Odpowiedz
@grzsci: nie, siadam im dupą na łbach. przypieprzasz się, nigdzie nie pisałem, że tylko tak powinno się zabijać zwierzęta w lasach. zapytałem tylko dlaczego tak się nie robi (jedna osoba próbowała mi to wyjaśnić) a jedyne do czego się dopieprzyłem to bycie dumnym z bycia myśliwym.
  • Odpowiedz
  • 1
@toodrunktofuck No to odpowiedz na pytanie, dlaczego nie zabijać złowionej ryby z pomocą środków usypiających? Przecież taka ryba mniej cierpi niż jak jej usiądziesz dupą na łbie.
  • Odpowiedz
@grzsci: dlatego, że ciężko strzelić czymś usypiającym w rybę która jest w wodzie. czy ja gdzieś napisałem, że zabijanie zwierząt przez uśpienie jest najlepsze a za zastrzelenie to od razu wysyłam na krzesło elektryczne? tylko zapytałem i tylko jedna osoba próbowała mi to wyjaśnić. i spoko, zgadzam się z jej poglądami.
@BrzydkiBurak: wiesz co, tak jak do tej pory cię lubiłem bo wrzucałeś fajne filmiki i w ogóle
  • Odpowiedz
zapytałem się a nie umiesz odpowiedzieć a zamiast tego piszesz jakieś pseudo śmieszne teksty. chciałem o coś zapytać to mi każesz dokształcić się w balistyce.


@toodrunktofuck: Wiesz, bo zadałeś pytanie w stylu „Czy jak stanę na torach i chwycę się rękami trakcji elektrycznej, to pojadę jak tramwaj?”

Owszem, jest to pytanie na które można w stu procentach merytorycznie odpowiedzieć, ale jego zadanie sugeruje, że nie zadałeś sobie żadnego trudu, by
  • Odpowiedz
@toodrunktofuck: masz jakies hobby?


@BrzydkiBurak: tak, a o o co chodzi?

@toodrunktofuck: Wiesz, bo zadałeś pytanie w stylu „Czy jak stanę na torach i chwycę się rękami trakcji elektrycznej, to pojadę jak tramwaj?”


@avltree: wiem, że zadałem głupie pytanie i od samego początku z tym się nie kryłem. i tylko ty i jeszcze jeden mirek potrafiliście mi to normalnie wytłumaczyć bo jak pytałem kilku
  • Odpowiedz
@amator_kwasnych_zelek: najzwyklejsze pola uprawne sprawiaja ze nawet "najslabsze" osobniki maja szanse sie rozmnazac a to eliminuje naturalny proces selekcji naturalnej.

dziki mozna by dokarmiac po to by w wychodzily z nich smaczniejsze kielbaski ()

antybiotyki antybiotykami wiesz o co chodzi - szczegolnie jak zobaczy sie jakies ptaszysko w klatce karmione rura do brzucha czy inne patologie. roznica miedzy dziczyzna a zwierzakami przemyslowymi jest
  • Odpowiedz