Wpis z mikrobloga

Znajomi z Polski pytają mnie: "Dlaczego nie kupujesz samochodu, przecież mieszkasz teraz dalej od centrum?". Mógłbym im odpisać, że parking w centrum to ze 200€\mc albo, że podatek od samochodu jest złodziejski, ale po tym jak dzisiaj zobaczyłem jak bus wyprzedza stojące w korku Porshe mam lepsze wytłumaczenie. ( )
#dublin #irlandia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hatespinner: Nawet jakbym mial 100K to bym sie do centrum samochodem nie pchal. Dzisiaj byl korek od Cork Street zaraz przed the Combe az do St. Stephen Green. Co prawda jazda na rowerze nie byla przyjemna bo padalo i zimno... ale wole to niz stac w korku! Jazda po centrum dublina rano to jakas kara za grzechy. A to prawda, ludzie mysla, ze musze duzo pic skoro, singiel z dobra
  • Odpowiedz
@Hatespinner: Dlatego od czasu do czasu pozyczam samochod bo sam lubie pokierowac ale pokierowac, a nie naciskac gas i sprzeglo na przemian co minute :) Ja osobiscie sie dziwie ze samochody wjezdzaja do centrum. Pomiedzy South and North Circual road powinnien byc zakaz ruchu samochodowego :)
  • Odpowiedz
@ra_s: Jak się najlepiej poruszać po centrum? Bywam raz na 2 lata - bo mam ponad 250km z mojego dzikiego zachodu. Jednak powinienem odwiedzić National Museum of Archeology bo interesuje mnie kilka rzeczy które chce zobaczyć na własne oczy i zastanawiam się jak sobie zorganizować parking i wizytę.
  • Odpowiedz
@bialy100k: Tam mozesz zaparkowac w St. Stephen Gren Shoping Center albo przy Merrion Square. Na upartego moglbys zaparkowac przy Nassau St bylo by blizej ale tam malo miejsc, moze byc problem. Nie orientuje sie jakies sa ceny parkingow.
  • Odpowiedz