Wpis z mikrobloga

Nie wiem o co kaman, ale jak wsiadłem na Ibuki i w tym tygodniu zacząłem grind do Zao i gram mecze z T9 i T10, to nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać. Z ostatnich 20 meczy wygrane 3 czy 4. Goście na Yamato #!$%@?ą jak #!$%@? i schodzą od pierwszej serii torped, niszczarki kampią z tyłu, krążkami ludzie próbują opływać mapę bokiem, po czym wystrzelą ze 3 salwy i schodzą bo wypływają na Iowę albo jakieś T10.. No cyrk, aż z tego wszystkiego przestałem grać w WoWSa. Age of Empires 2 jest mniej #!$%@?ący... Skąd się biorą takie sezonowe fale #!$%@??

#worldofwarships
  • 13
@bidzej: właśnie miałem pisać. Dążę sobie do Des Moines, liczę, że będzie tak dobry, jak pokazują to statsy. Póki co odblokowałem właśnie Baltimore i to, co się dzieje to jest jakaś nomen omen porażka. #!$%@? teamy to jedno, ale to ani nie pływa, ani nie strzela (zasięg to ponury żart na tym poziomie), więc szczerze się zastanawiam do czego służy ten okręt, bo chyba nie do walki. #boldupy
Jednak jeszcze 28
@system_shock: no mi w miarę idzie tym Ibuki, pod względem dmg kara to bardzo miło. Problem ma taki, że z bliska nie umie nic, jest za mało zwrotny, zbyt papierowy i cały jego dmg bierze się z HE i wysokiego prawdopodobieństwa pożaru, ciężko tym coś zdjąć na jedną salwę - czyli samemu nic się nie zdziała i nie bardzo da radę ciągnąć team za uszy. Więc dmg i personal rating mam
@bidzej
@system_shock problem jest taki że wieloma okrętami 9 tierów ciężko się gra - ludzie grindują i doznają zaskoczenia że sobie na nich nie radzą lub okręt jest względnie słaby i sobie po prostu nie radzą. Tak to zostało zrobione - ostro grasz do 10tki albo kupujesz premium/konwertujesz XP żeby to przeskoczyć. Po drugie w zakresie 9-10 jak sami zauważyliście jeden czy dwóch ponadprzeciętnych graczy nie uciągnie reszty teamu w takim stopniu
@bidzej bo jak umiesz grać pancernikiem to co by nie mówić - w pewnym stopniu nadajesz rytm drużynie. Jeśli podplywasz bliżej to krążowniki też się nie czają przeważnie, a jak się czają to na bezpiecznej odległości ale jednak Ci pomagają. Najlepiej to jest widoczne jeśli chodzi o niemieckie pancerniki. Najgorzej w kwestii wpływu na grę jest na krążownikach właśnie - musisz się trzymać z dala albo liczyć na szczęście przy akcji torpedowej
@bidzej na dowód moja statystyka sprzed może 2 tygodni - yamato winrate 61% i dalej się tak trzyma, gearing 40% (teraz już coś koło 55%). Na yamato staram się trzymać na dystansie maks 6-7 km od capa, bardzo często wpływam - to daje dużą pewność drużynie a co za tym idzie zwycięstwo. Na gearingu jak nie mam wsparcia to mimo mocnych torped i mega silnych dział nic wiekszego oprócz DDka w całości
@BadWood: zrównoważenie krążowników na niższych poziomach to był dla mnie atut, ale na IX-X to wydaje się być przekleństwem. Jeśli okręt nie jest "w tę lub we wtę", tylko po środku to kaplica.
Inna sprawa, że u mnie ok. 700 bitew jak na razie, więc doświadczenie nie powala, ale wszystko praktycznie na krążownikach.
Jeśli jest aż taka różnica, jak opisujesz to najprawdopodobniej po upływie premium kończę grę, bo nie mam czasu
@system_shock ja też zaczynałem od krążowników. Jeszcze nie jest za późno żeby zmienić styl gry. Poza tym nawet jak zostaniesz na krążownikach to możesz być na nich bardzo dobry i przyczyniać się do zwycięstwa - jest masa graczy którzy się w nich specjalizują. Ostatnio sam gram na Haguro - co prawda 7 tier ale mam frajdę z tego.
Problem jest w tym że okręty wysoko tierowe maja bardzo dużo HP i krążowniki
@BadWood: nie wiem, wczesniej to i popływał człowiek i fajne wymiany ciosów, a tutaj - każdy kampi za górką, jak cię zauważy pancernik X poziomu to masz jakiś promil szans na ucieczkę i przeżycie. A tak się cieszyłem, że za jakiś czas dojdę do tej amerykańskiej dziesiątki, która wyglada na okręt kompletny w tej klasie dla mnie. A zanosi się bardziej, że jak nie rzucę tej gry w cholerę to spróbuję
@system_shock jak będziesz próbował to powtarzam się już w tagu 3 raz - albo amerykańskie DD albo niemieckie pancerniki (ewentualnie obydwie linie). Możesz też poczekać na niemieckie DD bo gdzieś w tym roku będą i będą miały one sonar. Ale powiem tyle że Des Moines to jeden z najlepszych okrętów w swojej klasie A może i w grze - grinduj śmiało. Sam jeszcze nie mam ale doskonale wiem co potrafi zrobić -