Wpis z mikrobloga

Wiecie jak wygrać i przegrać jednocześnie?
Mój chrzestny, zaprosił nas w odwiedziny. Pojechaliśmy choć mieliśmy trochę inne plany ale cóż... Wuj mieszka na wsi, sam, schorowany i twierdzi, że wykorkuje niedługo. Klimat trochę dziwny, melancholijny wręcz, po obiedzie mówi do mnie chodź, mam dla ciebie prezent. Trochę spóźniony ale lepiej późno niż później. Wchodzę do wskazanego pomieszczenia gospodarczego i widzę to. Coś o czym całe dzieciństwo marzyłem. Coś na co mogłem sobie tylko popatrzeć zazdroszcząc kolegom. Coś czego nigdy nie miałem. Wuj przyznał, że odkupił ją bardzo dawno temu i czekał, aż będę na tyle duży żeby mi ją dać jednak nigdy mi jej nie dał. Spytałem z łzami w oczach: dlaczego? Bo matka się bała żebyś się nie zabił. #logikarozowychpaskow Pękło mi serce.

Papierów do niej nie ma, ponoć jest stara bo z okrągłym bakiem, została wyrejestrowana w UMiG. Czy da się do niej odnowić papiery, ponoć oprócz manetek (czy jak to się tam nazywają te rączki) wszystko oryginalne i sprawne bo odpaliliśmy ją po tylu latach. Zero rdzy - oryginalny lakier, nawet żarówki z okresu PRL nadal sprawne. Da radę założyć na to żółte blachy?
#motoryzacja #motocykle
z.....e - Wiecie jak wygrać i przegrać jednocześnie?
Mój chrzestny, zaprosił nas w o...

źródło: comment_S8EJAOjFjvch2VWE0QBQLDoYfLpoDoh7.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zarejestrowalemsie: z żółtymi będą problemy, trudno z wyjazdem za granicę, trudno z nowym nabywcą, jak raz żółte to chyba na zwykłe nie może wrócić, jedyny plus to niskie oc (co w przypadku motoroweru jest i tak całkowicie pomijalną kwotą) i brak przeglądów (to już bardziej kuszące)
  • Odpowiedz
@WielkiZderzaczHadronow: @TomaszWKS: Niestety, ale takie mamy realia.
Co do ubezpieczenia to w stosunku rocznym to są śmieszne kwoty, ja za swoją Jawę 50 (kaczkę) płacę 80zł/rok, ale dzięki temu lecą mi zniżki ;)
Tak jak wcześniej pisałem, jeśli chcesz wyjechać tym za granicę musisz mieć zgodę konserwatora.
  • Odpowiedz