Wpis z mikrobloga

Muszę przyznać, że ANSWEAR ma świetnie rozwiązaną logistykę. Przez kilka ostatnich dni mieli inwentaryzację i moje zamówienie z czwartku miało być wysłane dziś. Zostało wysłane WCZORAJ o 23:50 :D i dziś będzie na miejscu. To nie pierwszy taki przypadek. Kiedyś zamówiłem coś również w godzinach wieczornych, jakoś po 21 i zamówienie również było następnego dnia. #logistyka #transport #kurier #ecommerce #dpd #answear
  • 13
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT: @tadyo: zazdro, chciałbym taki proces wdrożyć w wysyłce żelków #gusto (ʘʘ) ecommerce zmierza w stronę one day delivery więc jest to jak najbardziej możliwe! W sobotę w smyku coś zamówiłem, a wczoraj już dostałem info że wysłane
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT duże firmy mają własne transporty, spójrz na etykietę j tsk będzie inna godzina a nawet może być data. Ciężko mi uwierzyć że pracują i nadają w niedziele, może to przez interwentaryzacje. Całkiem możliwe że paczka została przygotowana już w sobotę albo w piątek a poprostu dpd ja zeskanowane dopiero jak paczka była transportowana. Tak jest w emag gdzie można spokojnie zamówić o 19 coś i dostać to rano.
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT jak mówię, zobacz dziś na etykiecie powinno na być data i godzina wygenerowana. Z emag też dostaje wiadomości ze paczka wysłana o 23 a potem patrzę na etykietę to wydrukowana o 18. Takiej wielkości firmy mają własne transporty między oddziałami. Pracowałem kiedyś w takim dużym sklepie internetowym dla firm, nazywał się AB. Pracowałem wtedy dla dhl i wysłaliśmy ciężarówki na całą Polsce z pominięciem sortownii we Wrocławiu, ostatnie wyjeżdżały po 1-2
@MichalQ20: zerknę i dzięki za przybliżenie tematu jak to wygląda od strony spedytora. Faktycznie pominięcie pierwotnej sortowni brzmi sensownie i tylko więksi gracze mogą sobie na coś takiego pozwolić. Answear w ten sposób walczy o klienta. Błyskawiczna dostawa, środki odkładane do salda za każde zakupy, dzięki czemu płacisz mniej za kolejne zakupy i dodatkowo możesz to łączyć z innymi zniżkami. Mi się to podoba, bo Zalando np. ma ostatnio bardzo długie
@SHHHHHEEEEEEEEIIIITT trochę kogoś poniosło z tą wizualizacją ale to nie zmienia że koło Szczecina będzie budować się jeszcze Amazon. Amazon i tak za darmo doręcza w 2 dni od zamówienia i w standardzie jest doręczenie w sobotę. Zamówiłem sobie coś we wtorek a w czwartek miałem mimo że dwa produkty były w dwóch różnych magazynach w Europie.