Wpis z mikrobloga

#inteligentnydom
Witajcie, Mirki. Dzisiaj w #mondrydom zestawienie materiałów i kosztów, które musimy ponieść chcąc mieć #automatykadomowa
1. Mózg systemu - Raspberry Pi 3 z obudową i radiatorami oraz mocnym zasilaczem - 240zł
2. Arduino Mega x2 - jedno do przełączników, drugie do przekaźników - 338zł
3. Arduino Uno x4 - do wyświetlaczy dotykowych - 359zł
4. Moduł 16 przekaźników - x4 - 236zł
5. Czujnik ruchu x5 - 26zł
6. Wyświetlacz Nextion 3,2" x3 - do każdej sypialni - 348zł
7. Wyświetlacz Nextion 7" do salonu - 197zł
8. Skrętka ~600m - 300zł
9. Przełącznik dzwonkowy x10 - 50zł
10. Siłownik termoelektryczny x9 - 414zł

Suma: około 2500zł za dom z bajerami - automatyka świateł, gniazdek, rolet oraz ogrzewania ze sterowaniem za pomocą wyświetlaczy dotykowych w każdym pokoju. Pewnie o czymś zapomniałem, więc trzeba dodać z 500zł. Ale powinno być fajnie.


  • 21
  • Odpowiedz
@aro84: Aby dodatkowo nie rozwalać ściany i aby było ciekawiej. No i zamiast wydawać na skrętkę kilkaset złotych można kupic moduły radiowe po kilkadziesiąt centów za sztukę.
  • Odpowiedz
  • 1
@aro84: domoticz. Jest brzydki, ale najbardziej go znam. Jeżeli chodzi o wygląd, to obejdę go wyświetlaczami Nextiona, które UI trzymają na karcie SD
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°), a jak stabilność komunikacji maliny z modułami arduino. Jak testowałem mysensors bezprzewodowo to trzeba było resetować moduły arduino co jakiś czas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: ja się zastanawiałem nad umieszczeniem szafy sterowniczej w pomieszczeniu gospodarczym tam gdzie rozdzielenia. Na poddasze nie będzie mi się chciało wchodzić gdyby coś nie działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz