Wpis z mikrobloga

Ostatnio na głównej było o stronniczej niemieckiej stronie autoświat od @francuskie a przypomniało mi się o naszym jednym polskim blogu (i to całkiem znanym) - autokult.pl który uwielbia wszystko co niemieckie od grupy VAG, żeby nie było, podaję wam trochę argumentów

http://autokult.pl/27428,ile-w-polsce-kosztuje-maserati-levante
Jak dobrze wiemy Maserati Levante to konkurent Porsche Cayenne, a co robią blogerzy autokult?

Od początku Levante jest porównywane przede wszystkim z Porsche Macanem i Jaguarem F-Pace. Niemiecki konkurent dostępny jest w Polsce w bez porównania większej liczbie wersji.

Podobne do siebie są tu wersje z dieslami o raz odmiana Turbo i Levante S. Porsche oferuje w dieslu nieco mniej mocy za mniejszą kwotę, ale zapewnia lepsze przyspieszenie—6,3 s do 100 km/h. W przypadku Turbo różnica jest jeszcze większa. Słabsze Porsche osiąga 100 km/h w 4,8 s, podczas gdy Levante S potrzebuje na ten sam sprint 5,2 s.

Z czego wynika aż taka różnica? Porsche waży 1925 kg, a Maserati 2109 kg.


No cóż, zamiast porównać Levante z Cayenne, porównują parametry z dużo lżejszym, tańszym małym Macanem, który oczywiście jest żwawszy... Żeby było jeszcze śmieszniej, później napisali:

To nie koniec. Levante jest też dłuższe od Cayenne mierzącego 4855 mm i mającego rozstaw osi wynoszący 2895 mm.


Tak więc dlaczego porównywali Levane z lekkim Macanem? nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°). I nie tylko ja poczułem niesmak po tym wpisie na blogu, w komentarzach jest pełno komentarzy poruszających ten temat

http://autokult.pl/27234,maserati-levante-2016-premiera,all

Tutaj blogerzy porównują nazwę do sklepu z rajstopami...

A co z nazwą?

Levante Unión Deportiva to piłkarski klub w Hiszpanii i chyba głównie z tym będzie kojarzył się nowy model Maserati. W Polsce są to m. in. dystrybutor włoskich artykułów spożywczych oraz sklep sprzedający włoskie rajstopy i pończochy.


Nie mam pojęcia dlaczego oni nie lubią włoskiej marki ( )

Blogerzy tam umieją też ocenić lepiej Superba od Mercedesa Maybacha, dając ocenę końcową dla pierwszego 9,5/0 a dla drugiego 9/0. Miło wiedzieć, że Skoda jest lepsza od auta na bańkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A propo Skody w tym artykule pare dni temu http://autokult.pl/28843,koda-kodiaq-polski-cennik napisałem, że auto jest podobne Jeepa Cheeroke a tył auta wygląda jak garbaty dziadek...
Co się stało? mój komentarz zniknął, ale nadal jest widoczny na moim profilu disquis, ale został oznaczony jako spam... :/

Tak poza tematem dodam, że w artykułach na temat silników Volvo pełno jest pochlebnych komentarzy dla małych silników, na przykład w tym jest tego chyba najwięcej, art z 2014 roku, ale są komentarze z paru miesięcy typu:

Myślę, że niedługo Volvo pokaże jeszcze mocniejszy silnik tego typu. Taki downsizing to bardzo dobre rozwiązanie. Cieszę się, ze Volvo idzie w tym kierunku, co widać nie tylko w XC90, ale także w V90 czy S90.


#motoryzacja #maserati #skoda #blogi
Pobierz J.....e - Ostatnio na głównej było o stronniczej niemieckiej stronie autoświat od @fr...
źródło: comment_v0CWTw1gq4bv99Pzgb77fuaZAaMkcDDK.jpg
  • 1