Wpis z mikrobloga

Znowu nie ogarniam EU4 i kończę z nią już. Tym razem mój sojusznik Szwecja wypowiada wojnę Brandenburgii. Szkopy mają sojusz z Czechami, więc ich wzywają. Wszystko okej, ale po chwili robi się lawina dołączeń do wojny, bo Czesi mają sojusz z Osmanami (ale tamci nie mają z Brandenburgią) i Turcy zaczynają mnie atakować, Mało tego - wzywają jeszcze swoich sojuszników w tym Rosję, Rosja wzywa swoich - Gruzję. Efekt jest taki, że mam wojnę z ponad połową Europy i nie mam szans, bo ja nie mogę wezwać swoich sojuszników (Papal State, Hiszpanie, Austrię).

#eu4
  • 7
@Pituch: Ogólnie od kilku wersji wstecz, zbyt łatwo państwa europejskie nawiązują sojusze z kebabami.
Mechanizmy AI w zawieraniu sojuszy od tych kilku wersji wstecz też są z dupy, bo nie patrzą za bardzo na swój interes, tylko na to żeby być przeciwko graczowi. Jak zaczynasz jakimś małym nieliczącym się gównem, to AI wokoło ciebie i tak zacznie zawierać sojusze przeciwko tobie, pomimo że mają dookoła większych i groźniejszych graczy, wobec których