Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Zrobiłem update aplikacji tj. kalkulatora B2B.
Teraz mamy możliwość dodawania kosztów, zamiast podawania tylko kwoty do odliczenia.

Jeżeli macie pomysł na rozwinięcie lub czegoś wam brakuje - dajcie znać :)

Github: https://github.com/michal-majer/ui5-b2b-calculator
Bezpośrednio: http://b2b.nafirme.pl/

#firma #podatki #b2b #praca
Pobierz genmic - Witajcie,

Zrobiłem update aplikacji tj. kalkulatora B2B.
Teraz mamy możl...
źródło: comment_MFMYWDDj8FcH3jTWWm0Qi15Ksz7qWSzw.jpg
  • 12
zrobic rozwiniecie praw w innych krajach i niech uzytkownicy githuba ze swojego innego kraju edytuja dane. Podobnie sie jezyki tlumaczy, ze kazdy moze dodac tlumaczenie swojego jezyka.
@asdasdce2w: Jak wszystkie tego typu kalkulatory, które do tej pory widziałem, coś źle liczy. Nawet jak wpiszę 30k netto (360k rocznie!) to nadal bardziej się opłaca skala a w rzeczywistości bardziej się opłaca liniowy (jakoś powyżej 100k).
Nie uwzględniasz też tego, że składki na ZUS też są kosztem w jakimś stopniu, więc zmniejszają PIT. Jak kiedyś liczyłem, to w rzeczywistości płaci się chyba poniżej 700 pln ZUS.
@MaybeTomorrow: @voltear:

Cześć, dzięki za komentarze i używanie aplikacji :)

Póki co kalkulator bazuje na miesiącach. Pojedyńcze wyliczenie dotyczy jednego miesiąca - nie całego roku.
Czyli jak chcemy zasymulować cały rok podatkowy musimy ręcznie wpisać przewidywane zarobki roczne.
Planuje dodać funkcjonalność wykonywania obliczeń na kwartał / pół roku / rok.

Algorytm uwzględnia, że składki ZUS są kosztem - odnosi się to obniżenia podatku. (Jak nie masz podatku do zapłacenia, to
@voltear: @genmic:
1. Jeżeli bazuje na miesiącach, to pomnóż wszystko x12, oblicz podatki i podziel przez 12. Rzeczywiście jest tak jak mówił @genmic - w tej chwili te 85k liczysz dla miesiąca, bo wpisałem 100k netto i liniowy "wreszcie" zaczął być bardziej opłacalny.
2. Przełącznik dla kwoty wolnej (chyba) jest bez sensu; powinno być tak: skala - uwzględnia, liniowy - nie uwzględnia.
3. Argument z kosztem nietrafiony, bo skoro wpisuję
@MaybeTomorrow: ad. 3: Niestety nie rozumiem :) musiałbym mieć dokładnie liczby gdzie jest błąd.
ad.4 Dzięki za artykuł - wyjaśnia on dokładnie kto nie może rozliczać się kwartalnie (nowi przedsiębiorcy i przedsiąbiorcy z odwróconym VATem).
@genmic: Kurde, mój błąd - wygląda na to, że rzeczywiście uwzględniasz ten zus w kosztach. Nie mogę potwierdzić czy obliczenia są poprawne, ale uwzględniasz. Tak więc punkt 3. odpada :)

Na pewno możesz uaktualnić stawki na 2017; chorobowej nie płacę, ale pozostałe mi pokazuje takie:
społ 749,94
zdrow 297,28
fpifgśp 62,67
suma 1 109,89