Wpis z mikrobloga

@Venix: moja odpowiedź to głównie próba obronienia @printf który to pisał o USB a za co @Atariauke go beształ bez wiedzy na ten temat:

W złączu usb3.1 jak i lightning nie masz analogowych sygnałów, wiec życzę powodzenia w robieniu wtyczki usb-jack ;)


Złącze lightning (prawdopodobnie, bo nie znalazłem specyfikacji) wymaga DAC'a i Apple go stosuje w słuchawkach, nawet tych ze zdjęcia wyżej. Nie muszę chyba mówić, że to
  • Odpowiedz
@Atariauke: Tiaa powyżej jest ja podłączyć Jack do złącza USB 3.1 co do tego apple złącza mogłem sie pomylić bo k---a tylko debil by to tak rozwiązał xD
  • Odpowiedz
@Atariauke: bo układ z DAC dobrej jakości zmieści się w słuchawkach dousznych xD Szukanie oszczędności pod przykrywą super funkcjonalności (czyli zwykłe ruchanie użytkowników). Nie wiem jak bardzo to złącze apple jest upośledzone ze nie jest w stanie ogarnąć niczym USB 3.1 zarówno jacka jak i sygnału cyfrowego
  • Odpowiedz
@Atariauke: jeszcze pajacujesz? może poczytaj trochę. Pin "CC" to Configuration Channel który definiuje co podłączyłeś, więc można resztę ustawić jako analogowe audio i host to rozumie:

When the CC1 and CC2 are pull-down with resistance ( ≤Ra), the Host know the device is audio device , then Host enter accessory mode and switch USB signal to Audio signal.


http://kevinzhengwork.blogspot.com/2014/09/usb-type-c-configuration-channel-cc-pin.html
nitrotoxin - @Atariauke: jeszcze pajacujesz? może poczytaj trochę. Pin "CC" to Config...

źródło: comment_5PQsJYFxtKo00qDXub5phKL8Gbmvk62Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@printf: XD USB C nie ogarnia sygnału analogowego XDDD

Widzisz właśnie o tym mówiłem, DAC za $20 masz w dokanalowkach, DAC za $50 w stacji dokującej za $3k, pasi?
  • Odpowiedz
@nitrotoxin: XD i uważaj bo płyta główna na 6 portów bedzie miała 6 DACow, to na pewno dodatkowa funkcjonalność jak MHL, nie każde urzadzenie to ma, ale moze miec w razie czego, port USB w trybie MHL nie przesyła sygnałów USB
  • Odpowiedz
@Atariauke: Baranie mówimy o telefonie wiec gdzie ty tam chcesz 6 złączy USB... Jesteś zwyczajnie głupi bo jak ktoś ci mówi ze sie da to ty zaraz znajdujesz jakiś urojony przyład
  • Odpowiedz
@printf: jaki urojony przykład XD USB to USB, skoro mowie ze domyślnie nie obsługuje analogowego audio to nie obsługuje, moze miec DACa tak jak moze miec procesor od MHL, ale standardowo nie ma, rozumiesz?
  • Odpowiedz
@nitrotoxin: eee ale wiesz ze to ze ma DAC to nie znaczy ze musi miec udostępnione po usb jego wyjścia? O.o? Jeśli producent nie bedzie chciał, to po usb nie bedzie analogowego audio, chocbys miał głośniki stereo i słuchawkę od rozmów
  • Odpowiedz
@Atariauke: Tak urojony bo mówimy o telefonie gdzie na luzie można mieć zarówno dac na płycie telefonu który serwuje sygnał analogowy do słuchawek z wtyczką usb3.1 i jednocześnie mieć sygnał w postaci cyfrowej. Jesteś aż tak głupi ze nie dociera do ciebie ze to jest na luzie wykonalne. Tyle w temacie głąbie, jak już chcesz komuś coś udowadniać to wypadało by przeczytać to co ktoś przedstawia. jestem pewien ze nie
  • Odpowiedz
@printf: widze ze sie serio spinasz tym ze najpierw p----------s sie przy lightning i teraz musisz oczywiście wyzywać i sie spinać XD
Mowie tylko ze to dodatkowa funkcjonalność, jak mhl i standardowo jest tam usb, serio tak cieżko zczaic prosta rzecz?
  • Odpowiedz
@Atariauke: po pierwsze to standard "USB" definiuje jak mają się zachowywać urządzenia do niego podłączone i jak każde miałoby zachowywać się na swój sposób to nie było by złączem USB. Po coś ten standard wymyślili.

Po drugie ja piszę o rzeczach w ogólnodostępnej dokumentacji standardu złącza (na poziomie konkretnych pinów, a nie dodatkową funkcjonalnością jak próbujesz tu wcisnąć MHL), podałem Ci kilka przykładów, możesz nawet sobie sam to zlutować i
  • Odpowiedz
Z tym apple złączem to serio się rypnąłem bo dla mnie to jest nie pojęte ze nie ma tam jakiejkolwiek możliwości wywalenia analoga na kabel. Zaś jak mi tu pierdzielisz ze w USB 3.1 nie ma takiej możliwości to staram się wyjaśnić, że jest tylko ze ty jesteś upośledzony skoro do ciebie to nie dociera.

@Atariauke:
  • Odpowiedz