Wpis z mikrobloga

Co Mirki spod tagu #komputery sądzą o nowym MacBooku Pro? Ja do tej pory #bojowkaapple, używam od lat tych produktów (produkcja dźwięku, zaawansowany montaż wideo, Media Composer - 16 kamer w HD itp.), pracuję na Macu Pro i mam MacBooka Air (2013 rocznik), którego chciałem wymienić na nowego MacBooka Pro '15, ale.... Chyba już nie chcę ( ͡° ʖ̯ ͡°) Cena z kosmosu, za te same pieniądze można kupić #!$%@? na full Ailenware '17 z 32 ramu i 8 GB kartą graficzną.... Zawiodłem się na Applu. Ja wiem, że Apple to głównie OS (genialny moim zdaniem), ale no bez jaj....

Co Mirki o tym myślą?

http://www.apple.com/pl/macbook-pro/

#apple #pc #laptopy
  • 23
@ciechan666
Ceny sa wysokie. Ale apple dla mnie to system, ekosystem i jakosc.
Na szczescie ja pracuje wylacznie na stacjonarkach. Jak tak dslej pojdzie to i imac za pare lat to bedzie jakas pomylka. Nie wiem co wtedy :)
Ailenware '17


@ciechan666: :)
Konkurentami Macbooka są Dell 5510, HP Zbook G3, Lenovo Thinkpad itp a nie jakieś bezsensowne przeładowane lampkami gejmingowe laptopy.

Jak dla mnie pójście w złącza TB3 to zajebisty progres, przez stacje dokujące będę mógł podłączyć do niego kilkanaście różnych urządzeń gdybym chciał. Ból dupy o to, że przejściówki będą kosztowały parę stówek przy laptopie za 12-14k bawi mnie niemiłosiernie.
I już wiem, że Nowy Macbook Pro... będzie
@ciechan666: ja myśle ze sie zamotali trochę, po pierwsze liczyłem ze zrezygnują z mini Jacka i konsekwentnie dadzą lightning. Ogólnie podoba mi sie pasek, podoba mi sie ciemniejszy kolor ale tej generacji na pewno nie kupie. Liczę ze kolejna bedzie lepsza.
@ciechan666: Jak jesteś takim profesjonalistą na applu to wytłumacz mi na czym polega ten amejzing MacOS? Bo posiadam oba systemy i MacOS to dla mnie jakiś żart. Do oglądania YT czy zmiany statusu na FB może ok, ale do profesjonalnej pracy?!

Brak normalnej maksymalizacji, dokowania okien.
Pasek funkcji dla każdej aplikacji zawsze na tym pasku, który wyświetla tylko opcje zfocusowanej aplikacji.

Nie potrafię sobie wyobrazić jak ludzie na tym pracują. Chyba
@Curry_: Ja pracuje na Windowsie i Mac OS rownolegle, wiec mam porównanie (jak chodzi o konkretny soft - Avid Media Composer). Na Macu to po prostu działa mega stabilnie. Ja mam Maca Pro z Xeonem, 32 Giga ramu, dwa monitory 24 cale, do tego wpięte dwa trzyterrabajtowe dyski po thunderbolcie (z jednego odczyt, na drugi leci zapis). Nie zdażyło mi sie nigdy aby ten setup na Macu wywalił błąd, albo sie
@ciechan666: no ale w przypadku programów to nie ma co porównywać, zwłaszcza takich które są focusowane pod dany system.

Poza tym czy ten twój windows jest równie dobry sprzętowo co hi-endowy apple? Bo jak nie to to porównanie jak Androida za 200zł do iPhona i mówienie że iPhone jest lepszy bo nie muli.

Poza tym mowa o systemi. Program jeśli nie jest faworyzowany na daną platformę działa na obu tak samo.
@Curry_: Co do menu, że trzeba latać na drugi ekran.... Nie trzeba :-) Menu wyskakuje to samo na lewym i prawym. Co do hardwaru - jest porównywalny, bo na PC jest i7, 32 RAM i któryś GeForce (nie pamiętam który, ale autoryzowany przez developera). Całość hardwaru jest dokładnie w tej konfiguracji autoryzowana przez producenta softu - a mimo to - nie działa stabilnie.
A co do samego MacOS - myślę, że