Wpis z mikrobloga

@orchis1565:

było gdzieś wytłumaczenie, że są to pomarańcze które już trochę poleżały i mają brzydką skórkę - nikt ich w markecie nie kupi, więc obierają, pakują w pudełka i schodzą ładnie - zwyczajnie zamiast wyrzucać to obierają

Też tak słyszałem - podobno wykazał to Albert Einstein rok temu w czasie wykładu na SWPS.
@adam-skowyt:

Takie coś około 2 funtów już widzę ja w Polsce ktoś by zapłacił 10zł za kilka kawałków owocu :)

U nas w Warszawie nikt samodzielnie nie obiera owoców/warzyw. Każdy woli zapłacić te parę złotych więcej i zabrać dziecko na plac zabaw. W sklepach nieobranych produktów nie ma w ogóle (podobno można takie dostać raz w tygodniu w Nocnym Markecie na nieczynnym dworcu Warszawa Główna - nie sprawdzałem jeszcze).

A
Pobierz Dutch - @adam-skowyt: 
 Takie coś około 2 funtów już widzę ja w Polsce ktoś by zapłac...
źródło: comment_UYkLL8x4day8d0o3CyzU2zjOHwjoxLuw.jpg
@adam-skowyt: w UK po prostu ludzie bardziej cenia sobie swoj czas. 2 funty to mniej niż 20 minut pracy podłego robola. Zarabiajac 12 to dokladnie 10 minut. A dodaj jeszcze koszt samych owoców... nie sadze, by wyszlo taniej robienie tego samemu.
@M4ks: Masz trochę w tym racji. Społeczeństwo w UK nastawione jest na konsumpcjonizm. Większość osób wychodzi z założenia, że pensja po to, żeby ją rozpierdzielić. DLatego wszystkie puby, restauracje zawsze są pełne. Nie oznacza to, że oni jakiekolwiek wielke pieniądze mają. Nie oszczędzają bo wiedzą, że w razie W to socjalu masa z rządu to po co się przejmować oszczędzaniem. Ja sam nie kupuję takich rzeczy jestem oszczędną osobą możesz wieszyć
Masz trochę w tym racji. Społeczeństwo w UK nastawione jest na konsumpcjonizm. Większość osób wychodzi z założenia, że pensja po to, żeby ją rozpierdzielić. DLatego wszystkie puby, restauracje zawsze są pełne.


@adam-skowyt: No, a w Polsce to pusto w pubach, galeriach handlowych i wszyscy grzecznie ciułają. Wszystkie spoleczenstwa tak zyja, no i w sumie nic w tym zlego...

ale w UK z przeceny można kupić owoce po dosłownie 10 pensów. siatka
@mopo: kolego, gorąco polecam 1Minute (95% zakupów robię właśnie tam).
Są chyba w każdym większym mieście Polski, w Warszawie np. przy KEN i na Wilanowie (i w stu innych miejscach).

Takie delikatesy dla zabieganych ludzi, mają chyba wszystko: gotowe dania, maszynę z sokiem wyciskanym z pomarańczy, smoothiesy, obrane i pokrojone cytrusy w paczkach, nabiał, gazety, tanie i dobre sushi, alko etc.

Co najciekawsze - ceny więcej niż przyzwoite. Do tego
Pobierz Dutch - @mopo: kolego, gorąco polecam 1Minute (95% zakupów robię właśnie tam).
Są ch...
źródło: comment_4wa17Vrm5mLXYegyIXbKtGT5oOi5TqYU.jpg
Większość osób wychodzi z założenia, że pensja po to, żeby ją rozpierdzielić.


@adam-skowyt: a nie jest? do grobu kasę zabierzesz?

o ile zapewniona jest poduszka finansowa i kasa na emeryturę to resztę można swobodnie wydawać (o ile ma się zdolność kredytową)