Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Większość tu pracuje w IT. Mam pytanie, ile dostajecie/płacicie ludziom za obsługę IT firmy? Firma ma około 30 komputerów, serwer 2 x Linux, Windows (xp ;-) ) z sql, stary Windows 2000 srv, jakieś proste usługi typu ftp, apache lokalny, samba itp. domeny brak. Ponieważ z serwerami w zasadzie nic się nie dzieje od lat, praca polega na obsłudze końcówek. Własna DG, jestem w firmie wtedy kiedy chcę, nieraz przez 2 tyg. mnie nie ma, a jak się coś poważnego dzieje, to przyjeżdżam w miarę szybko. Nie liczę przyjazdów. Mam ryczałt. Ile, mając kilkuletnie doświadczenie, powinienem dostawać netto?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 8
OP: Dzięki miekki_am. A co robisz jak przyjeżdżasz te 4 razy w miesiącu? Mam taką jedną firmę, 5 PC + serwer plików Linux i biorę 200pln. Nie chcę wizyt w miesiącu, tylko nagłe przypadki, chyba jak im powiem 500 od nowego roku to nie będzie źle? W innej firmie 2 laptopy bez serwera i biorę 300pln. M4ks - 400pln to nawet na moje stawki gość się słabo ceni. Jak padnie serwer
silent: Jak padnie serwer to też w ramach tych 400pln będzie stawiał od nowa jeśli będzie taka potrzeba?

To działa jak ubezpieczenie, abonament. Jest płacone przez powiedzmy pół roku za nic, żeby w razie czego być na wezwanie a nie za 400 złotych. Jest już masa firm, która zajmuje sie tym na zasadzie outsourcingu. A będzie coraz więcej i będzie coraz taniej, tak jak stało się w tłumaczeniach.

Zaakceptował: Asterling