Wpis z mikrobloga

Mirki, po jakim czasie brania antybiotyku na #borelioza widac jakiś efekt? Biorę drugi dzień doksycykline.

Dwa lata temu ugryzł mnie kleszcz, usuniety po 18h, brak rumienia, robione Elisa obie klasy, WesternBlot obie klasy. Wszystkie testy negatywne.
Trzy tygodnie temu dziwne pieczenie stóp, tydzień temu ponownie Elisa obie klasy, WB obie klasy, wyszedł pozytywny tylko IgG w WB. Od tygodnia podwyższona temperatura, bóle rozsiane po wszystkich mięśniach, mrowienia, kłucia w różnych częściach ciała.

#medycyna #zdrowie #kleszcze
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@lukasz3k szczerze powiedziawszy to watpie ze to jest borelioza (objawy niespecyficzne) przeciwciala czesto wychodza falszywie dodatnie, a przy cechach infekcji (goraczka) moga sie wtedy pojawiac bez zwiazku z borelioza
  • Odpowiedz
@ihuax: podwyższona temperatura 37st, to chyba nie gorączka? Pojawiła się dzień po pobraniu krwi do badania. W WB wyszedł pasek Borellia V1sE Bg, Borellia Lipid Bb i P41. Byłem u zakaznika, podejrzewał chlamydioze, ale akurat żona w ciazy i miała badanie na chlamydie. Objawy wymieniłem z grubsza, jeszcze były drętwienia, drżenie mięśni, utrata wagi, aktualnie zdarza się czasami niska temperatura 36st.
  • Odpowiedz
  • 1
@lukasz3k aktualne objawy to sugeruja infekcje wirusowa (grypa jakas na przyklad). Z jakiego powodu miales wstepnie robione badania w kierunku boreliozy? Utrata wagi - ile i w jakim czasie?
  • Odpowiedz
@ihuax: infekcja wirusowa wyszła by w badaniu krwi? OB-2, w krwi z rozkazem tylko limfocyty 48%, górna norma 40%
Badania robione razem z WB. Gluka i elektrolity w normie. Unikam igieł to zrobiłem za jednym zamachem. Dwa lata temu po ugryzieniu kleszcza, lekarz kazal obserwować czy wystąpią objawy które mi wymienił i zrobić test. W razie czego wrócić po antybiotyk. Część objawów pojawiła się ostatnio, a nigdy czegoś takiego nie
  • Odpowiedz
  • 0
@lukasz3k podwyzszone limfocyty moga sugerowac infekcje wirusowa (ale to bardziej interesujace nie bylyby procenty tylko bezwzgledna ich liczba).
Utrata wagi tylko w przeciagu tego tygodnia? Jesli tak to sie nie ma co przejmowac - infekcja, goraczka, te 2.5kg to mogles stracic samej wody - nawadniaj sie.

Objawy grypopodobne przy borelioze wystepuja niedlugo po zakazeniu, a nie po 2 latach dopiero.
Po 2 latach to ewentualnie mozna byloby sie zapalenia stawow (bol
  • Odpowiedz
  • 0
@ihuax temp juz ok. Aktualnie rozsiane bóle stawów i kości.
Chciałbym aby to była grypa ale niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pierwsze dwa dni były ciężkie ze wzgledu na herxa. Bynajmniej tak mi się wydaje.
  • Odpowiedz
@AlphaOmega: na poczatku brania antybiotyku bylo tylko gorzej, dreszcze, goraczka, fatalne samopoczucie. Ktoregos dnia dzwonilem nawet na pogotowie, dreszcze calego ciala, zawroty glowy, nie wiedzialem gdzie jestem, akurat sam w domu bylem, ledwo wybralem numer na komórce, a dyspozytor stwierdzil ze musze to wytrzymac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po okolo 1,5 tygodnia przeszlo i czulem sie bardzo dobrze, pod koniec brania antybiotyku czulem sie jak zdrowy.
  • Odpowiedz