Wpis z mikrobloga

Mirki, z plotek gabrallyego... ale nie bierzcie tego bardzo na poważnie, choć źródeł już jest kilka.

Rajd Polski 2016 odbył się bez #kubica, wypadł najgorzej z ostatnich lat. Osobiście byłem pewien, że nie utrzyma się w kalendarzu, co potrwierdziła FIA - dodała go jako jeden z trzech (z Turcją i Chinami), które być może uzupełnią dwa miejsca.

Dziś PZM poinformował, że jeszcze przed formalnym potwierdzeniem (listopad), Rajd Polski utrzymuje się w kalendarzu. Jak się pewnie domyślacie, głównym warunkiem do czegoś takiego była deklaracja ze strony Kubicy, który napędza ten rajd pod każdym względem.


( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wrc #rajdy #rajdy24 - rajdowe newsy, ploteczki czasem też
  • 9
@gabrally: "Zdaniem bardzo poważnego informatora, jeśli uda się zabezpieczyć budżet, Robert może wystartować na Mazurach samochodem WRC. Zwróciłem uwagę, że z doskoku by się raczej nie zdecydował, na co dostałem odpowiedź, że mowa byłaby o siedmiu startach w WRC. To zakulisowe informacje i nie stwierdzają faktów dokonanych, a jedynie możliwe opcje, ale pochodzą z samej góry. "
@gabrally: dobrze, że RK wrzucił na luz w tym roku, światek WRC potrzebuje takich postaci jak on (nadal figuruje w sekcji kierowców na głównej stronie WRC pomimo, że nie jest aktywny) - do końca wierzę, że mu się uda - wystarczy tylko, albo aż dać mu nowego wurca z fabryki.
@gabrally: A Toyota wyniknęła z tego, że Kubica ma mieć kontrakt na kilka rajdów, a dopiero pod koniec przyszłego roku niektóre teamy wystawią trzecią rajdówkę. Za CeG:

"Rajd ma się odbyć w lipcu. Kalendarz ma się składać z 14 rund i będzie w nim także Turcja.
Trwają też prace nad tym, aby w rajdzie pojawił się RK. Zdaniem bardzo poważnego informatora, jeśli uda się zabezpieczyć budżet, Robert może wystartować na Mazurach
@r3pr3z3nt: zdaniem mojego informatora Kubica w Toyocie od kwietnia, tj. od Korsyki, na asfalty. Jako trzecie auto (po Hanninenie i Lappim)

Czarek... Czasem czaruje ;) Robert miałby zabezpieczać budżet na Polskę? xD