Wpis z mikrobloga

Przez to, że przez nawał pracy mam mało czasu na ćwiczenia, oraz przez to, że któregoś pięknego dnia ucząc się stroić struny, zniszczyłem je (nie przełączyłem tunera na chromę), to dopiero dziś zdołałem dobić pierwszych ośmiu godzin ćwiczeń.

Jest strasznie, bardzo mocno fałszuję, ale nie poddam się i kiedyś zostanę mistrzem Poke.. zaczy się, mistrzem skrzypiec! Będę rad za każdą konstruktywną uwagę na temat mojej gry od zaawansowanych skrzypków ()


W ramach prowadzenia dziennika postępu nauki (PLOG, a.k.a. practice log), który posłuży mi do zklejenia historii kiedyś, będę umieszczał filmiki z postępu co kolejne 8 godzin ćwiczeń (planuję zapisać się też na lekcje skrzypiec, aby poprawiano mnie technicznie oraz bym wyrobił sobie słuch muzyczny, bo go nie mam całkowicie :D)

Tag do śledzenia -> #madhatteronviolin

#produkcjamuzyki #electroviolin (i trochę #chwalesie, choć nie ma zbytnio czym xD)
i tagi kradzione od @tux3284 - cześć cumplu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#skrzypce #naukagrynaskrzypcach #milionowamotywacja
PsichiX - Przez to, że przez nawał pracy mam mało czasu na ćwiczenia, oraz przez to, ...
  • 12
  • Odpowiedz
@PsichiX:
Parę rad na początek:
1. Postaraj się wyprostować i zrelaksować.
2. Nie trzymaj skrzypiec lewą ręką, skrzypce delikatnie leżą na obojczyku a głowa jest przeciwwagą. Lewa ręka musi być wolna jeżeli chcesz w przyszłości zmieniać pozycje.
3. Nadgarstek musi być w linii prostej z łokciem, jest to ważne jeżeli chcesz w przyszłości ubogacać dźwięk pięknymi wibracjami, ale żeby to było możliwe nie możesz trzymać ciężaru skrzypiec lewą ręką.
4. Nie odginaj smyczka w stronę mostka a raczej staraj się go odginać w
  • Odpowiedz
Najważniejsze, żeby ćwiczenia sprawiały przyjemność. Twoje Twinkle brzmi co prawda, jak Twin Peaks (ale też na "Twin" więc spoko), ale w większości trafiasz w dźwięki. Fajny klimat ma ten elektryk.

Moja porada, którą dorzucę, jest tylko taka, żebyś nie bał się poprawiać dźwięków "w locie". Jak zagrasz za nisko, czy za wysoko, to spróbuj to od razu korygować. Będzie to oczywiście słychać, ale lepiej to niż fałsz. Życzę sukcesów :)
  • Odpowiedz