RallyRACC: Ogier i Ingrassia wygrywają, zdobywając czwarty tytuł #wrc
#rajdy24 - rajdowe newsy, zapraszam do obserwowania :)

Pięć wygranych, dwa drugie i dwa trzecie miejsca, dwukrotnie (w Polsce 6, w Finlandii 24) poza podium. Tak wyglądał mistrzowski sezon duetu Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC), którzy na dwie rundy przed końcem zapewniają sobie czwarty z rzędu tytuł Rajdowych Mistrzów Świata! –To był trudny, ale fantastyczny sezon! Dziękuję bardzo mojemu zespołowi. Mieliśmy idealny samochód przez cały weekend. Miałem bardzo dużo radości siedząc za kierownicą. Miałem dużo myśli o tym odcinku, po zeszłym roku, ale było fantastycznie – mówił Mistrz Świata. Jego głównym rywalem był Andreas Mikkelsen, który zakończył rajd wczoraj. Na załączonym obrazku możecie zobaczyć jak, film w komentarzu :)

Drugie miejsce po długiej walce zajęli “lokalesi”, Dani Sordo i Marc Martí (+15,6s, Hyundai i20 WRC ’16). – Naprawdę jestem rozczarowany, ale muszę złożyć Sebowi moje gratulacje. Zrobiłem co mogłem, chcę podziękować moim fanom za doping. Jechałem na maksimum. Podium uzupełnili także inni zawodnicy Hyundai Motorsport, Thierry Neuvile i Nicolas Gilsoul (+1:15,0s, Hyundai i20 WRC ’16).– Mam nadzieję, że ten czas pozwoli zgarnąć punkt więcej. Dobry weekend dla nas – możemy być zadowoleni.

Na czwartej pozycji uplasowali się Hayden Paddon i John Kennard (+1:27,8s, Hyundai i20 WRC ’16). – Pozytywny weekend. Trzy Hyundaie w topowej czwórce. Bardzo dziękuję wszystkim. Teraz szuter! Piąte miejsce zajęli Mads Østberg i Ola Fløene (+3:24,4s, Ford Fiesta RS WRC). – Jestem dość zadowolony z obecności na mecie, czułem, że cisnąłem i postępowałem słusznie. Zrobiłem wszystko co mogłem na tym odcinku.

Na szóstej pozycji uplasowali się Ott Tänak i Raigo Mõlder (+5:24,9s, Ford Fiesta RS WRC). – Nie dało się zrobić niczego innego. OK, wykonaliśmy pracę, a konkurowanie jest jedyną drogą do rozwoju opon. Praca zrobiona. Kevin Abbring i Sebastian Marshall (+7:31,3s, Hyundai i20 WRC) zajęli siódme miejsce w rajdzie. – Przed tymi zawodami mieliśmy nadzieję na jakąś przewagę z racji pozycji startowej na szutrze, ale deszcz to popsuł. Na asfalcie nie oczekiwaliśmy, że będziemy mogli wygrywać odcinki tym samochodem, ale i tak wielkie dzięki dla zespołu – mam nadzieję, że więcej będę mógł zrobić za rok.

Kopecký i Dresler wygrali klasyfikację WRC 2, zajmując jednocześnie wysokie, ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. 15,3s za nimi uplasowali się Tidemand i Andersson (obie załogi w Skodach Fabia R5). Trójkę, jednak już ze stratą blisko 15 minut uzupełnili Węgrzy, Turán i Zsiros, jadący Fordem Fiestą R5. Andolfi zwyciężył w WRC 3, nie pozostawiając złudzeń konkurencji. Kierowca Peugeota 208 R2 pokonał o blisko dziewięć minut Burriego (Renault Clio R3T), podium uzupełni De Tomasso w Peugeocie 208 R2 – blisko 9 i pół minuty straty.

Drive DMACK Fiesta Trophy to wygrana Armstronga, który pokonał o 51,8s Greensmitha i o 57,3s Vatanena. Za podium, na czwartej pozycji, uplasowali się Brzeziński i Gerber, tracąc ponad pięć minut.

Dorobek punktowy Ogiera wynosi już 222 punkty. Na drugim miejscu są ex aequo Neuville i Mikkelsen (127), za nimi Paddon (114), Sordo (111), Latvala (104). Østberg ma 90 punktów, Tänak 61, Meeke 54, Breen 36.

Nieoficjalna klasyfikacja generalna Rajdu Hiszpanii 2016:
1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC)